Z ostatniej chwili: protest pod Pałacem Prezydenckim. Ludzie wyszli na ulice

Z ostatniej chwili: protest pod Pałacem Prezydenckim. Ludzie wyszli na ulice Źródło: Pikio.pl

Protest w Warszawie - Polacy znów wyszli na ulice. Trwa strajk w centrum miasta stołecznego, w piątkowe popołudnie obywatele zgromadzili się pod Pałacem Prezydenckim.

Trwa protest pod Pałacem Prezydenckim, Polacy wyszli na ulice Warszawy. Pod pałacem prezydenckim gromadzi się coraz więcej osób, organizatorzy strajku poinformowali, że akcja jest wyrazem sprzeciwu wobec działań Polskiego rządu w ostatnich miesiącach.

Protest pod Pałacem prezydenckim - obywatele wyszli na ulicę

Na profilu facebookowym Video-KOD prowadzona jest transmisja z protestu, który 10 lipca 2020 roku został zorganizowany pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. To ostatnia chwila, by Polacy mogli okazać swoje niezadowolenie obecnej władzy na dwa dni przed wyborami prezydenckimi, które zaplanowano na 12 lipca br.

W najbliższą niedziele Polacy ruszą do urn, by zagłosować w drugiej turze wyborów prezydenckich. O urząd głowy państwa walczy dwóch kandydatów - starający się o reelekcję Andrzej Duda oraz aktualny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. W pierwszej turze wyborów obecny prezydent Polski otrzymał 43,5 procent wszystkich głosów, natomiast na kandydata PO zagłosowało 30,46 procent wyborców.

W piątkowe popołudnie pod Pałacem Prezydenckim pojawił się tłum protestujących

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W piątkowe popołudnie pod Pałacem Prezydenckim zgromadzili się obywatel. Nie zgadzają się oni z działaniami obecnego rządu, którego szefem jest Mateusz Morawiecki. Jak przekazali organizatorzy strajku, protest został zorganizowany ze względu na "łamanie konstytucji, brak niezależności, przyzwolenie na homofobię, fatalną politykę międzynarodową, piekło kobiet, niszczenie sądownictwa i Trybunału Konstytucyjnego, niszczenie Sądu Najwyższego, niszczenie gospodarki, ułaskawienie pedofila, ośmieszanie Polski w oczach świata, psucie edukacji, obietnice bez pokrycia, niszczenie przyrody, łamanie praw człowieka oraz przyzwolenie na mowę nienawiści".

Dzisiaj grzeje: 1. Trąba powietrzna nad Bałtykiem. Żywioł uderzył z całą siłą, ogromne zniszczenia i ranni

2. Nowe informacje na temat stanu zdrowia Tomasza Stockingera. Co dzieje się z aktorem?

W swoich ogólnych postulatach organizatorzy protestu odnieśli się krytycznie m.in. do niedawnej kontrowersyjnej decyzji obecnej głowy państwa, Andrzeja Dudy, o ułaskawieniu pedofila.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie wyrzucaj łupin po bobie. Są niewiarygodnie cenne
  2. Adam Małysz w końcu przekazał informacje, na które wszyscy czekali. Gratulujemy, wspaniała wiadomość
  3. Marta Manowska przekazała radosną nowinę. Nikt nie mógł się spodziewać
  4. Nowe ognisko koronawirusa. Ksiądz podczas Pierwszej Komunii zakaził 19 osób, w tym 12 dzieci
  5. Porażające sceny w polskim mieście. Wystarczyła minuta, z warzywniaka nic nie zostało, mamy nagranie
  6. Agata Duda nagle podeszła do mikrofonu. Zabrała głos za męża, zwróciła się też do jego przeciwnika

Źródło: WTV

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News