Protest kobiet
Twitter.com piotrdrabik
Monika Majko - 9 Listopada 2020

Porażające sceny na proteście kobiet. Policjanci spacyfikowali babcię

Protest kobiet rozpoczął się 22 października br. i wciąż trwa. W czasie poniedziałkowego strajku w Warszawie doszło na ulicy do porażających scen.

Protest kobiet wciąż trwa. Mija 19. dzień od wydania przez Trybunał Konstytucyjny kontrowersyjnego orzeczenia w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. W czasie poniedziałkowego strajku w stolicy doszło do porażających scen, policjanci spacyfikowali starszą kobietę.

Protest kobiet trwa od 22 października br.

Strajk kobiet rozpoczął się 22 października 2020 roku po ogłoszeniu przez sędziów Trybunału Konstytucyjnego wyroku, orzekającego, że prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodne z Konstytucją RP.

Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąNie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąCzytaj dalej

Orzeczenie sędziów, które w konsekwencji doprowadziło do złamania tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 roku, spotkało się z ogromnym sprzeciwem społeczeństwa. Polacy wyszli najpierw na ulicę Warszawy, a następnie protesty objęły cały kraj i trwają do dzisiaj.

W poniedziałek 9 listopada mija 19. dzień protestów. Demonstranci ponownie wyszli na ulicę robiąc tzw. blokadę miast, czyli zatamowali ruch w wielu newralgicznych miejscach w polskich miastach, by zwrócić uwagę na swoje postulaty.

Strajk odbył się także w stolicy kraju. Warszawiacy zablokowali trasę Łazienkowską na wysokości ul. Marszałkowskiej, a na miejscu niemal natychmiast zjawiły się również służby porządkowe. W trakcie demonstracji doszło do porażających scen, które nagrał dziennikarz "Radia Zet", a następnie udostępnił film na swoim Twitterze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

W czasie protestu doszło do szokującej interwencji policji

Jak przekazał dziennikarz, policjanci podjęli środki przymusu bezpośredniego wobec demonstrantów. Na nagraniu widać, jak funkcjonariusze siłą zatrzymują jedną z przedstawicielek ruchu Polskich Babć, czyli starszych kobiet, które aktywnie biorą udział w protestach.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Dokładnie o północy w życie wszedł nowy zakaz. Porażająca wiadomość dla Polek i Polaków

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

Uczestnicy manifestacji byli zszokowani działaniem policjantów, a swoje oburzenie wyrażali głośno "gratulując" im skutecznej interwencji, polegającej na szarpaniu starszej pani. Szokujące nagranie szybko obiegło sieć, a internauci podzielają oburzenie tłumu.

- @PolskaPolicja @Policja_KSP widzę samych bohaterów tam. Na pewno ta pani była strasznie niebezpieczna dla otoczenia, że ja tak wyszarpaliście - napisał jeden z użytkowników Twittera.

- Ale zuchy! No ja wymiękłam na takich herosów! Wooow! Wiwat niech żyje policja - dodała ironicznie kolejna internautka.

Obrazy Pikio

Obrazy Pikio

Screeny pochodzą z nagrania udostępnionego na Twitterze przez dziennikarza Radia ZET, Piotra Drabika.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Weterynarze walczyli do upadłego, żeby uratować psa bogatego biznesmena. Nie do wiary, jak im później podziękowano
  2. Nie żyje wybitny polski trener. Miał za sobą również karierę polityczną
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Najlepiej poznane planety nie mogą być siedliskiem życia. Powód jest zadziwiający
  7. Joe Biden zawdzięcza wnukom więcej, niż mogłoby się wydawać. Najmłodsi w rodzinie opowiadają o relacji z dziadkiem
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News