Jeden z nieukrywających sympatii do obecnego obozu władzy dziennikarzy, ostro skrytykował materiał proponowany widzom przez TVP Info. Choć na co dzień mocno sympatyzuje z rządem, to tym razem po prostu nie wytrzymał.

Informacja, która oburzyła Wojciecha Muchę (na co dzień publikuje dla Gazety Polskiej, czy też Niezalezna.pl), dotyczyła domniemania, iż Fundacja Otwarty Dialog przez długi czas miała koncesję na handel bronią. Na antenie sugerowano kilkakrotnie, że była ona potrzebna jej członkom, aby wywołać walki w Polsce, które doprowadziłyby do obalenia obecnego rządu.

– Kamizelki zakupione przez FOD ostatecznie trafiły na Ukrainę, służąc żołnierzom i członkom batalionów ochotniczych, ale także dziennikarzom relacjonującym konflikt, w tym mnie i Marcinowi Fonfarze, którzy w 2015 r. zrealizowaliśmy dla Telewizja Republika trzyodcinkowy cykl „Ukraina, życie na linii frontu”. O tym, że koncesja dotyczy jedynie hełmów i kamizelek jest wyraźnie napisane w „ujawnionej” koncesji – wytłumaczył sprawę bezpośrednio sam Mucha. Dodał także, że informacje upowszechniane przez TVP Info są więc po prostu nieprawdziwe.

– Moja rola jest dziś taka, by mówić, że kłamiecie cały dzień w sprawie, którą znam od podszewki. Mam prawo twierdzić, że świadomie i celowo – stwierdził Mucha na Twitterze w odpowiedzi na materiał stacji.

Użył także kilku wulgarnych słów, które bezpośrednio wytknęły jej dziennikarzom kłamstwo i manipulację. Warto zaznaczyć, że za publicystą wstawiła się znacząca większość internautów.

Fot. Twitter/Wojciech Mucha
Fot. Twitter/Wojciech Mucha
Fot. Twitter/Wojciech Mucha

Fot. Facebook/Wojciech Mucha

ZOBACZ TAKŻE

...

Zobacz również