Atak w prezydenta Dude przyszedł na pozór z najmniej spodziewanej strony. Tym razem głowa państwa znalazła się na celowniku „PiSowskiej ortodoksji”. Mowa o grupie twardogłowych dziennikarzy i polityków skupionych wokół środowiska Gazety Polskiej, Antoniego Macierewicza czy Krystyny Pawłowicz.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Gazety Polskiej, zarzuca w wywiadzie z „Do Rzeczy” Andrzejowi Dudzie, że ten nie zrobił kompletnie nic dla wyjaśnienia okoliczności związanych z katastrofą prezydenckiego Tu-154M w lesie pod Smoleńskiem. Dziennikarz swoimi ostrymi słowami stara się wręcz zniszczyć pozycję i wizerunek Andrzeja Dudy.

ZOBACZ TAKŻE: Ministerstwo PiS miażdzy… przeciwników WOŚP

Nic nie zrobił dla prawdy o tym, co się wydarzyło 10.04 – twierdzi Sakiewicz i sugeruje, jakoby Duda miał być beneficjentem samej katastrofy.

– Przecież był [prezydent Duda – przyp.red.] beneficjentem sprawy smoleńskiej. Byłby politykiem kompletnie nierozpoznawalnym, gdyby nie to, że wystąpił w filmie „Mgła” powiedział w wywiadzie Sakiewicz.

ZOBACZ TAKŻĘ: Kuriozum na komisji smoleńskiej! Nawet prorządowe media nie wytrzymały

Prorządowe media niszczą Dudę

Jak widać, przywódca najbardziej twardogłowej frakcji wśród zwolenników PiS idzie na wojnę totalną z Pałacem Prezydenckim po usunięciu Antoniego Macierewicza z rządu. Jest to najwyraźniej główna przyczyna konfrontacji obozu prezydenckiego z radykałami. Głos w tej kwestii zabierali już zarówno sam Sakiewicz, jak i Krystyna Pawłowicz, która uznała, że dymisja Macierewicza to poddawanie się dyktatowi lewactwa i rosyjskim wpływom.

Sam Sakiewicz najwyraźniej zdaje sobie sprawę coraz bardziej, że jego grupa stopniowo wraca tam, gdzie była przed 2010 rokiem, czyli na margines. Wraz z otwarciem się PiS na centrowych, umiarkowanych wyborców, Sakiewicz i jego środowisko Klubów Gazety Polskiej stają się nie tylko nie potrzebni, ale wręcz kłopotliwi.

Stąd desperackie ataki Sakiewicza na główny nurt PiS w ostatnich tygodniach. Dziennikarz wręcz zagroził Dudzie, że jego gazeta nie poprze go w wyborach 2020 roku, co po ostatniej rekonstrukcji rządu i wejściu do rządu ludzi Dudy wydaje się wręcz komiczne.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna w PiS! Pawłowicz brutalnie atakuje ministra

źródło: Gazeta Polska

Wielkie dymisje i nowe twarze - rekonstrukcja rządu w pigułce [ZDJĘCIA]


Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

Wiadomości z kraju i ze świata