Zdecydowałam się na zakup telewizora wraz z pakietem kanałów informacyjnych. Zależało mi i nadal zależy, na obiektywnej ocenie wydarzeń politycznych zarówno w naszym kraju jak i na świecie. Szybko zorientowałam się jednak, że coś tu nie gra. Czemu czołowe stacje przedstawiają informacje  z perspektywy partii rządzącej? To oczywiste, sprzyjają im. Dziennikarze opowiadający się za polityczną frakcją PO otrzymują z rąk prezydenta honorowe odznaczenia. Budowanie dobrego PR Komorowskiego w mediach jest bardzo profesjonalne, prawdopodobnie tak samo jak kształtowanie przez nie poparcia w sondażach.

Z telewizji nie dowiemy się wiele na temat postulatów wyborczych Korwina, Kukiza czy Kowalskiego, zostaną one jedynie wspomniane w karykaturalny, prześmiewczy sposób. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego czyny Bronisława Komorowskiego są przedstawiane w mediach w sposób bardzo obiektywny  czyli w taki, w jaki powinno przedstawiać się wszystkie informacje?  Bo o prezydencie i partii rządzącej nie należy mówić źle? Ten stereotyp został obalony już w połowie lat 70 w Ameryce, kiedy to rozstrzygnięcie afery Watergate doprowadziło do dymisji ówczesnego prezydenta Nixona. Nigdy wcześniej nie interesowano się środowiskiem prezydenckim, dopiero po tej aferze ludzie odważyli się głośno wyrażać swoje zdanie, a dziennikarze starać się opisywać prawdę. No właśnie, prawdę. Żyjemy w wolnej, demokratycznej Polsce, gdzie mamy prawo do wyrażania własnej opinii, więc jak to jest, że podczas spotkania z Bronisławem Komorowskim na Uniwersytecie Rzeszowskim pracownicy BOR-u wykonali ruch przypominający zaklejenie ust mężczyźnie, który wykrzykiwał „Oddajcie moje pieniądze”?   BOR tłumaczył później, że byli zmuszeni zatrzymać mężczyznę ponieważ nie miał przy sobie nie tylko akredytacji oraz dokumentów potwierdzających jego tożsamość. Co więcej zapewnili, że do żadnego zakneblowania nie doszło, ale o tym możemy się już dowiedzieć na własną rękę oglądając fragment zamieszczonego w sieci filmu.

Kolejnym przykładem na naruszanie prawa do swobodnych wypowiedzi na temat prezydenta jest reakcja marszałka Radosława Sikorskiego podczas porannego posiedzenie sejmu 20 marca 2015 roku. Poseł PiSu, Bartosz Kownacki zwrócił się do marszałka z pytaniem, czy prezydent kontaktował się kiedykolwiek z oficerami WSI. Oczywiście zamiast odpowiedzi uzyskał brak dostępu do mikrofonu, który został odłączony. Kownacki, wcześniej jeszcze zdążył poinformować, że przewodniczył pracom zespołu parlamentarnego, który badał powiązania Komorowskiego z WSI. Czy w związku z tym nie przypomina nam się słynne bojkotowania Leppera, który przed śmiercią oświadczył, że jest w posiadaniu ważnych dokumentów obciążających polskich polityków?

Wszyscy, którzy decydują się na świadome słuchanie niezależnych mediów dobrze wiedzą również o przykrych incydentach z udziałem Bronkobusa. Po tym jak został on obrzucony jajami, mieszkańcy Kielc zdecydowali się na ostrzał autokaru używając farbek paintballowych.

Co jeszcze ciekawego wydarzy się w obecnym rządzie? Czy dalej chcemy być pod wpływem władzy człowieka, który zawetował tylko 4 ustawy zgadzając się na wprowadzenie ponad tysiąca, min. podniesienie VATu czy wieku emerytalnego, ustawę antyprzemocową  lub tą, która dotyczyła GMO? Czy chcemy, aby Polską rządził człowiek, który pod osłoną nocy chciał sprzedać lasy państwowe, aby spłacić Żydów? Poprzez rządy PO tracimy cementownie, hurtownie, cukrownie, a ostatnio straciliśmy kopalnie, na które i tak były już nałożone wysokie podatki. Czemu w naszym kraju tak wiele środowisk społecznych decyduje się na strajki? I w końcu dlaczego młodzi ludzie wybierają emigrację? Ponieważ wiedzą, że obecny rząd nie będzie w stanie zapewnić im miejsc pracy, a jeśli już mu się to uda, to i tak zarobią mniej niż w innych krajach przez kolosalne podatki. Nasza gospodarka jest w fatalnym stanie, dlatego nie ulegajmy presji mediów, a bądźmy świadomymi wyborcami. Na szczęście my, młodzi ludzie mamy większy dostęp do obiektywnych materiałów za sprawą internetowego medium w odróżnieniu do starszego pokolenia, przez co nie jesteśmy pod wpływem rządowej propagandy. Dlatego prowadźmy działania informujące nieświadomych, pokazując im niezależne media i innych bezpartyjnych publicystów. Odmieńmy myślenie starszego pokolenia, które w sondach tłumaczy, że będzie głosować na Komorowskiego, bo to fajny facet i tak wypada. Starajmy się zmieniać Polskę na lepsze, ponieważ przyszłość zależy od nas.

Studentka dziennikarstwa, dążąca do obiektywnej prawdy.