Ten wykładowca już otrzymał przydomek „najzagorzalszego krytyka dobrej zmiany”. Nic w tym dziwnego, skoro Jan Zimmermann to jedna z tych osób, które najlepiej znają Andrzeja Dudę. Były mentor prezydenta Polski w mocnym wywiadzie kładzie politykę PiS na łopatki.

Zimmermann wypowiedział się dla niemieckiego Die Welt. Ekspert w dziedzinie prawa komentował nadchodzące ujawnienie przez Dudę jego wersji ustaw o reformie sądownictwa. Nie wierzy w swojego podopiecznego, ponieważ stwierdził, że „poprawki prezydenta do ustaw, które w lipcu proponowało PiS, będą jedynie kosmetyczne”. Co więcej, skrytykował zaostrzanie przez PiS stosunków z prezydentem. Jego zdaniem największa nadzieja Polski leży w rękach demonstrantów.

PiS zaostrza sytuację poprzez bezpośrednią konfrontację z prezydentem i wywieranie na niego nacisku. To nie daje pola do kompromisu. Bardziej wierzę w skuteczność protestów obywatelskich i demonstracji – stwierdził.

Ogólną sytuację w Polsce Zimmermann określił jeszcze bardziej krytycznie. Ekspert stwierdził bowiem, że „Polska to dyktatura, a wyjście z Unii to wskoczenie w ramiona Rosji”. Te słowa z pewnością nie spodobają się władzom PiS. Bez wątpienia, na Nowogrodzkiej będą zbierane szczęki z ziemi, a później politycy PiS wybuchną dziką furią.

– Polska jest praktycznie dyktaturą, ale miękką, słabą dyktaturą. To już nie jest demokracja. Nowym zagrożeniem jest Polexit, który byłby dla Polski absolutną katastrofą, bo będziemy albo w UE, albo w ramionach Rosji – podsumowuje Zimmermann.

źródło: dw.com

Czy za chwilę nadejdzie KONIEC ŚWIATA? Oto znaki!

...

Zobacz również