W ostatnim czasie burzę wywołała dyskusja na temat całkowitego zakazu aborcji. Głos w tej sprawie zabrali konserwatyści, różnego typu organizacje i lewa strona sceny politycznej.

Aborcja to sporna kwestia, która wywołuje burzliwą dyskusję. W niektórych państwach europejskich jest ona na porządku dziennym i można ją wykonać na określonych, nie aż tak restrykcyjnych warunkach.

W Polsce mamy tzw. kompromis aborcyjny. Zezwala on na przerwanie ciąży tylko w kilku przypadkach: gwałtu, zagrożenia życia matki, nieodwracalnego upośledzonego płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Stanisław Karczewski, który piastuje urząd marszałka senatu, jak również jest jednym z czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył: ”Moim zdaniem państwo nie może zabronić możliwości decydowania kobietom, które znalazły się w tak dramatycznej sytuacji i noszą dziecko poczęte z gwałtu”.

Marszałek jednocześnie dodał, że jest przeciwny aborcji w przypadku wykrycia zespołu Downa, jak również podkreślił, że jeżeli do parlamentu wpłynie obywatelski projekt zakazu aborcji to nie zostanie odrzucony, a w jego ugrupowaniu nie będzie dyscypliny, gdy dojdzie do głosowania.

źródło: gazeta.pl

 

...

Zobacz również