Prokuratura Okręgowa w Warszawie z urzędu wszczęła postępowanie sprawdzające czy w przypadku opisanych przez media przejazdów ówczesnego posła a teraz prezydenta Andrzeja Dudy doszło do popełnienia przestępstwa.

Decyzja warszawskiej prokuratury ma związek z opisaną przez tygodnik „Newsweek” sprawą dotyczącą przejazdów ówczesnego posła Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Dudy między Warszawą a Poznaniem gdzie pracował dla prywatnej uczelni.

Według doniesień tygodnika, Andrzej Duda w latach 2012-2014 miał wykorzystywać publiczne środki do przelotów w prywatnych celach, czyli podróży z Warszawy do Poznania gdzie dorabiał jako wykładowca na jednej z tamtejszych prywatnych uczelni.

Jak poinformowała dzisiaj warszawska prokuratura sprawa opisana przez tygodnik zostanie sprawdzona z urzędu. Śledczy ustalą czy mamy do czynienia z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa czy nie.

To kolejna sprawa, którą zajmie się prokuratura i z którą związana jest osoba obecnego prezydenta Andrzeja Dudy. Kilka tygodni temu wszczęto postępowanie ws. zatrudniania na fikcyjnych etatach partyjnych działaczy przez europosłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy w ten sposób chcieli zaoszczędzić partyjne fundusze. Jednym z tych europosłów miał być Andrzej Duda.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: tvp info

...

Zobacz również