Jacek_Kapica
fot. wikipedia
Wiadomości Pikio - 12 Lipca 2018

Prokuratura bierze się za b. ministra! Postawiono ciężkie zarzuty

Prokuratura bierze się za byłego ministra finansów! Oskarżenia kierowane w jego stronę są naprawdę poważne. Na stronie Prokuratury Krajowej pojawił się komunikat w jego sprawie. Mowa między innymi o "jednorękich bandytach". Minister Jacek Kapica odpowiada na zarzuty.

Były minister finansów, Jacek Kapica, został oficjalnie oskarżony o popełnienie dwóch przestępstw związanych z umyślnym niedopełnieniem obowiązków. Według śledczych, w wyniku działań Kapicy, Polska straciła aż 21 mld. złotych z potencjalnych podatków. Zamiast tego pieniądze trafiały do właścicieli "jednorękich bandytów". - Ignorował informacje o nierzetelności badań technicznych, które są wymagane do rejestracji automatów do gry. Nie zlecił podległym mu urzędnikom kontroli badań, co prowadziło do legalizacji automatów, które nie powinny zostać zarejestrowane. Co więcej w okresie od lutego 2009 roku do 31 marca 2009 roku wstrzymał on zleconą wcześniej przez siebie weryfikację 149 automatów, wytypowanych przez izby celne do ponownych badań. Gdy mimo to ujawniono nieprawidłowości, oskarżony nie polecił cofnięcia nierzetelnym jednostkom badawczym upoważnienia do badań technicznych automatów - czytamy w komunikacie prokuratury. Śledztwo w sprawie Kapicy dotyczy rejestrowania tysięcy automatów do gry, w których osiągane wygrane zawsze były niskie. Tego typu automaty określa się właśnie mianem "jednorękiego bandyty"

Prokuratura oskarża. Jacek Kapica odpowiada

Sam Jacek Kapica odrzuca stawiane przed nim zarzuty. - Śledztwo od czasu postawienia mi zarzutów trwało niemal pół roku i stan sprawy właściwie się nie zmienił. Nie ma żadnych nowych dowodów. Złożyłem wyjaśnienia i stoję na stanowisku, że zarzuty mi stawiane są absurdalne - mówi były minister w wywiadzie dla "Wyborczej". Prokuratura jednak twierdzi, że działał umyślnie i w pełni świadomie nie dopełnił swoich obowiązków. Jego decyzje był warunkowane korzyściami majątkowymi. - Oskarżony działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w łącznej kwocie ponad 21 miliardów złotych. W skutek działalności oskarżonego korzyść majątkową osiągnęli właściciele „jednorękich bandytów”, czerpiący z nich zyski, mimo że urządzenia nie powinny zostać zarejestrowane. To kwota, którą w formie podatków powinni odprowadzić do Skarbu Państwa - pisze prokuratura.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. "Gwałt nie ma rasy". Protest przeciwko patronom ONR w Rimini
  2. Polacy będą mieć wyższe pensje? Wystarczy jeden podpis Morawieckiego
  3. Wybrano następce Adama Nawałki! To... wujek słynnego piłkarza polskiej reprezentacji
  4. Twój pies nie umie bez ciebie żyć? Wiemy, jak możesz sobie z tym poradzić
iluzje_introCo jest nie tak z tymi zdjęciami? Przypatrz się uważnie...Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4931,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"12":0,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
iluzje_introCo jest nie tak z tymi zdjęciami? Przypatrz się uważnie...Czytaj dalej
dorn2Pijani politycy: Ich widziano pod wpływem! [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4931,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"12":0,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
dorn2Pijani politycy: Ich widziano pod wpływem! [ZDJĘCIA]Czytaj dalej