Jak poinformował rzecznik warszawskiej prokuratury zostało wszczęte z urzędu śledztwo w sprawie znieważenia prezydenta Polski Andrzeja Dudy oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przez biznesmena Zbigniewa Stonogę. 

Do spraw jakie toczą się przeciwko Stonodze dojdą kolejne dwie. Tym razem o publiczne znieważenie głowy państwa Andrzeja Dudy oraz oczernianie prezesa największej opozycyjnej formacji politycznej Jarosława Kaczyńskiego.

Chodzi o słowa Zbigniewa Stonogi, który prezydenta Dudę kilka dni temu publicznie nazwał „dupkiem” w kontekście jego apelu o ułaskawienie w wyjątkowym trybie, które nie zostało wysłuchane przez urzędującą głowę państwa.

Drugie śledztwo wszczęte z urzędu przez warszawską prokuraturę dotyczy oczerniania i znieważania prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Stonoga „oskarżył” go o bycie gejem i zapewnił publicznie, że jest w posiadaniu kompromitujących go fotografii. Stonoga wielokrotnie także znieważył publicznie prezesa PiS w publikowanych przez siebie nagraniach i wpisach na portalach społecznościowych.

Sam Stonoga skomentował sprawę stwierdzając, że „jeśli facet bzyka się z facetami to jest gejem i nie widzę w tym nic obraźliwego” a prezydenta Dudy „nie można było obrazić bo sam się obraził oszukując Stonogę i miliony Polaków oraz stając się marionetką zboczonej kaczki”.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: polskie piekiełko

...

Zobacz również