Szczecińska prokuratura zajmie się wywołującymi kontrowersje „patriotycznymi” kijami bejsbolowymi z motywami „Małego Powstańca” i „Polski Walczącej”. Policja zabezpieczyła już wszystkie kije.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, jedna ze szczecińskich firm rozpoczęła sprzedaż kijów bejsbolowych z nadrukowanymi wizerunkami Powstańców Warszawskich. Na sprzęcie sportowym może też być umiejscowiona postać Małego Powstańca, znaku Polski Walczącej czy husarii. Zaskakujące jest to, że firma zajmuje się czyszczeniem elewacji i pomieszczeń, a jedynym produktem jaki sprzedają są wspomniane kije.

Po tym gdy informacja o „patriotycznych” kijach bejsbolowych przewinęła się przez media, zainteresowała się tym szczecińska prokuratura. Jak poinformowała rzecznik szczecińskiej prokuratury, policja zabezpieczyła kije bejsbolowe z wizerunkiem Małego Powstańca i znaku Polski Walczącej.

Jak dodała postępowanie będzie prowadzone pod kątem naruszenia praw autorskich i znieważenia znaku Polski Walczącej (w czerwcu 2014 Sejm uchwalił ustawę o jego prawnej ochronie).

Całe postępowanie to najprawdopodobniej reakcja ministerstwa sprawiedliwości, do którego napisał szef MSWiA domagając się – w kontekście kontrowersji wywołanych sprzedażą „patriotycznych” bejsboli – rozszerzenia ochrony prawnej także na inne symbole, identyfikowane z Powstaniem Warszawskim i Polskim Państwem Podziemnym.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: rmf24

...

Zobacz również