Prokuratura zajmie się Misiewiczem. Grozi mu do 8 lat więzienia

Prokuratura zajmie się Misiewiczem. Grozi mu do 8 lat więzienia Źródło: fot. youtube.com/newsweek polska

Młody współpracownik Antoniego Macierewicza, Bartłomiej Misiewicz, po raz kolejny ma problemy, jednak tym razem o wiele bardziej poważne. W jego sprawie wszczęto śledztwo ws. próby przekupstwa za co grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

Prokuratura w Piotrkowie Trybunalskim wszczęła śledztwo w sprawie próby przekupstwa radnych Platformy Obywatelskiej, której miał dopuścić się młody współpracownik ministra obrony narodowej.

Misiewicz miał im obiecać państwowe posady w zamian za koalicję z Prawem i Sprawiedliwością w sprawie wyboru kandydata tej partii na wicestarostę powiatu bełchatowskiego.

Prokuratura w trakcie rozpoczętego własnie śledztwa przesłucha wszystkich obecnych na spotkaniu, na którym miało dojść do próby przekupstwa. Jeśli wina zostanie udowodniona Bartłomiejowi Misiewiczowi to grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

To nie pierwsze problemy młodego współpracownika Antoniego Macierewicza. Wcześniej stał się medialnym symbolem rozdawania posad państwowych działaczom, znajomym i rodzinom polityków Prawa i Sprawiedliwości przez obóz władzy. Od jego nazwiska ukuto określenie "misiewicze", opisujące właśnie te osoby, który dostały pracę w państwowych spółkach dzięki znajomościom i powiązaniom rodzinnym.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh, źródło: rmf24
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News