Prokuratura Rejonowa w Krakowie zajmie się sprawą znieważenia, na jednym z internetowych forów, o. Tadeusza Rydzyka i kard. Stanisława Dziwisza.

Chodzi o wpisy z ubiegłego roku na forum portalu onet.pl pod artykułem informującym o przekazaniu przez kardynała Stanisława Dziwisza relikwii św. Jana Pawła II. Niektórzy z internautów w ostry i nierzadko wulgarny sposób skomentowali gest byłego osobistego sekretarza polskiego papieża. Przy okazji dostało się również redemptoryście i szefowi Radia Maryja, o. Tadeuszowi Rydzykowi.

O komentarzach wymierzonych w dwóch katolickich duchownych prokuraturę zawiadomił, znany z podobnych doniesień, Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą powołując się przy tym na przepisy mówiące o nawoływaniu do nienawiści oraz znieważeniu.

Prokuratura dwukrotnie odmówiła wszczęcia śledztwa. Komitet złożył jednak zażalenie i postanowiono dokładnie zbadać sprawę.

Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą zasłynął już w przeszłości pozwami sądowymi i doniesieniami do prokuratury przeciwko polskim artystom, politykom oraz innym osobom publicznym, którzy mieli się dopuścić obrazy uczuć religijnych lub polityków Prawa i Sprawiedliwości.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: nasz dziennik

...

Zobacz również