Prokuratura wszczęła śledztwo ws. prezesa Trybunału Konstytucyjnego

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. prezesa Trybunału Konstytucyjnego Źródło: fot. wikimedia / Adrian Grycuk

Katowicka prokuratura regionalna wszczęła śledztwo w sprawie prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Andrzeja Rzeplińskiego. Sprawę do prokuratury rejonowej skierowała prokuratura krajowa w reakcji na zawiadomienie jednego z sędziów TK.

Jak poinformował rzecznik katowickiej prokuratury rejonowej, rozpoczęła ona postępowanie sprawdzające w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Andrzeja Rzeplińskiego.

To pokłosie niedopuszczenia do orzekania jednego z trzech sędziów wybranych przez aktualną kadencję Sejmu. Sędzia Trybunału, Mariusz Muszyński złożył w tej sprawie zawiadomienie, w którym zarzuca prezesowi Rzeplińskiemu łamanie prawa i nadużycie władzy poprzez niedopuszczenie go i dwóch innych sędziów (Lecha Morawskiego i Henryka Ciocha) do orzekania.

 - Śledztwo koncentruje się na razie na wymianie korespondencji pomiędzy prokuratorem a Trybunałem Konstytucyjnym, dotychczas w tym postępowaniu nie byli przesłuchiwani świadkowie - poinformował rzecznik prokuratury rejonowej w Katowicach.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: rzeczpospolita

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News