Prokuratura stworzy czarną listę homoseksualistów

Prokuratura stworzy czarną listę homoseksualistów

Kwestia związków jednopłciowych od lat rozgrzewa debatę publiczną i wszystko wskazuje na to, że będziemy świadkami kolejnych kontrowersji w tej kwestii. Jak się bowiem okazuje, prokuratura stworzy "czarną listę" homoseksualistów.

Homoseksualiści nie mają co liczyć na zalegalizowanie swojego związku w urzędzie stanu cywilnego - uniemożliwia im to polskie prawo, które nie przewiduje takich zabiegów. Z tego też powodu wiele homoseksualnych par zdecydowało się na wzięcie ślubu za granicami naszego kraju, po czym jego rejestrację już w Polsce.

Sprawa urosła do tego stopnia, że zainteresowała się nią prokuratura, która napomniała prokuratorom regionalnym, iż w polskich urzędach stanu cywilnego nie wolno przyjmować oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński przez osoby tej samej płci.

Ponadto zastępca prokuratora generalnego zobowiązał wszystkich swoich podwładnych do regularnego sprawdzania toczących się postępowań dot. rejestracji w Polsce związków jednopłciowych zawartych za granicą. Regionalni prokuratorzy od teraz mają tworzyć listy wszystkich takich postępowań i na bieżąco informować swojego przełożonego o tym ile ich jest oraz w jakim stadium się znajdują. Ponadto prokuratorzy mają przykazane blokowanie wszystkich takich prób.

Na działania prokuratury generalnej zareagowała szybko Kampania Przeciwko Homofobii, która wydała w tej sprawie specjalne oświadczenie.

 - Kampania Przeciw Homofobii nie może pozwolić na to, aby 2 miliony Polek i Polaków żyło w poczuciu zagrożenia ze strony państwa - czytamy w oświadczeniu. Pismo przygotowane przez Prokuraturę Krajową ma na celu zniechęcenie osób pozostających w związkach jednopłciowych do podejmowania jakichkolwiek prób uznania ich związków w świetle polskiego prawa - czytamy w oświadczeniu KPH.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News