Prokuratura wkracza do akcji! Kontrowersje wokół śmierci posłanki PiS
Anna Maria Guziewska - 9 Grudnia 2018

Prokuratura wkracza do akcji! Kontrowersje wokół śmierci posłanki PiS

Prokuratura Krajowa zajmie się sprawą Jolanty Szczypińskiej? Zmarła wczoraj bliska współpracownica Jarosława Kaczyńskiego pozostawiła po sobie ogromną pustkę. Politycy PiS zaznaczają, że odejście kobiety było ogromnym ciosem dla partii, a także niepowetowaną stratą dla jej przyjaciół. Przyczyny śmierci jeszcze nie są dokładnie znane, jednak wiele osób zauważa, że była ona konsekwencją choroby nowotworowej. W tej sprawie pojawia się jednak bulwersująca kwestia.

Prokuratura chciałaby się zająć burzą w Internecie, która w dość szczególny sposób uderza w imię posłanki. Sprawę nagłośnił między innymi Joachim Brudziński. Politycy PiS dość solidarnie chcą walczyć o dobre imię Szczypińskiej.

Czy prokuratura rozpocznie czynności w sprawie Jolanty Szczypińskiej? Medialne doniesienia nie pozostawiają wątpliwości

Po publikacji informacji o śmierci Jolanty Szczypińskiej w mediach społecznościowych rozpętała się burza. Internauci, głównie przeciwnicy PiS-u, w dość brutalnych słowach mówili o zmarłej kobiecie. W Internecie pojawiły się takie określenia jak: "szuja", "nieczłowiek", "powywieszamy wszystkich" czy pojawiły się życzenia śmierci dla członków PiS. Przeciwnicy partii Jarosława Kaczyńskiego zbyt mocno dali upust swoim emocjom i w druzgocących zdaniach, pokazali obrzydliwe zachowanie. Zająć tym ma się prokuratura, a sprawę zgłosił Jacek Wrona - były oficer CBŚ. O wszystkim poinformował na swoim Twitterze. - Wobec zbydlęcenia w obliczu śmierci i żałoby, postanowiłem zareagować i złożyłem zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Krajowej wobec tych, którzy lamią wszelkie normy naszej cywilizacji i kultury - napisał na swoim internetowym koncie Wrona, wklejając treść maila, które przesłał do prokuratury.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Groby znanych PolakówTak wyglądają groby znanych Polaków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Politycy popierają akcję

Były oficer CBŚ powołuje się na artykuł, który mówi o publicznym znieważeniu, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Sprawę nagłośnił także Joachim Brudziński. Na swoim Twitterze zapowiedział, że będzie chciał walczyć z podobnymi zachowaniami. - Jest. I niech żadna kreatura nie sądzi, że pozostanie anonimowa - napisał Brudziński publikując treść niektórych z bulwersujących komentarzy. W komentarzach pod publikacją pojawiły się jednak pytania o to, czy Internet nie powinien być miejscem do wyrażania swobodnych opinii. Pojawiły się także głosy, że podobne sytuacje miały już miejsce, gdy zmarli Władysław Bartoszewski czy Grzegorz Miecugow. Nie wiadomo jednak, kiedy zacznie się postępowanie wobec internautów.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jolanta Szczypińska wiedziała, że umiera. Polityk PiS ujawnia wstrząsające fakty
  2. Nie żyje najbliższa kobieta szefa PiS. Kaczyński właśnie pogrążył się w głębokiej żałobie
  3. Wyciekło, co powiedział Kaczyński na tajnym spotkaniu PiS
  4. Nie mam ochoty na swojego faceta. Oto 10 porad, w jaki sposób sobie poradzić
  5. Znaki podpowiadają: oto sześć najbardziej toksycznych par
Jan Kulczyk5 przerażających mitów o śmierci Jana Kulczyka, które pokutują do dziśCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News