Prokuratura Warszawa-Mokotów stwierdziła, że można szkalować Jana Pawła II. Po aferze z „Mistrzostwami Polski w szkalowaniu papieża” sprawa trafiła do prokuratury, ale ta odmówiła wszczęcia postępowania. 

Prokuratorzy uznali, że można szkalować Jana Pawła II, ponieważ Karol Wojtyła nie żyje i nie można go w żaden sposób znieważyć. Zawiadomienie Ryszarda Nowaka z Komitetu Obrony Przed Sektami i Przemocą trafiło więc do kosza. Katolicki działacz jest wściekły i przekonuje, że prokuratura musiała zapomnieć, iż ten został uznany za świętego, czyli przedmiot czci religijnej.

Podczas „Mistrzostw Polski w szkalowaniu papieża” internauci przerabiali grafiki z udziałem Jana Pawła II i przedstawiali go jako zwierzę, jedzenie, instrument, pedofila, pakera, zbrodniarza, nazistę, chuligana i pirata. Ponadto, publikowano jego fałszywe cytaty, które miały kompromitować Kościół katolicki i jego osobę. Zdecydowana większość uczestników publikowała tzw. „cenzopapy” dla żartów.

Katoliccy dziennikarze z portalu Fronda są oburzeni zaistniałą sytuacją i uważają, że prokuratura popełniła rażący błąd.

– Sprawa jest przecież brutalnie prosta: Jan Paweł II to katolicki święty i obrażanie Jego czci obraża także wszystkich pobożnych Polaków. Nie pochwalamy skandalicznej decyzji prokuratury i mamy nadzieję, że w kraju zostanie przywrócony porządek. Sprawców bluźnierstw trzeba karać,

KOMENTARZE NA STRONIE WRÓCĄ W ŚRODĘ

...

Zobacz również