Prokuratura wkroczyła do ministerstwa sprawiedliwości. Przejęto sprzęt komputerowy

Prokuratura wkroczyła do ministerstwa sprawiedliwości. Przejęto sprzęt komputerowy Źródło: Flickr/Kancelaria Premiera

Prokuratura zabezpieczyła sprzęt, który znajdował się w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości. Jak podają media, sprzęt komputerowy, który został przejęty, związany jest z tzw. "aferą trolli".

Prokuratura przejęła sprzęt należący do Ministerstwa Sprawiedliwości - podaje portal Onet. Sprzęt ten najprawdopodobniej ma związek z "aferą trolli", o której w ostatnim czasie nieprzerwanie bardzo głośno jest w mediach. Wygląda na to, że sprawa ujawniona przez media została potraktowana przez prokuraturę bardzo poważnie.

Prokuratura przejęła sprzęt Ministerstwa Sprawiedliwości

Łukasz Piebiak, były wiceminister, który dobrowolnie zrzekł się swojego stanowiska, jak twierdzą media (w tym m.in. Onet, czy Gazeta Wyborcza), mógł być zaangażowany w tzw. "aferę trolli". Jest to sprawa, o której nieustannie mówi w ostatnim czasie. Według doniesień Onetu wiceminister odpowiada za pojawienie się w Internecie wielu komentarzy, które w negatywnym świetle ukazywały osoby sprzeciwiające się działaniom PiS-u, w tym głównie skierowane były w stronę przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.

Jak twierdzi wielu Polaków, to wątpliwe, by obecny Prokurator Generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, zakładając, że "afera trolli" naprawdę miała miejsce, nic nie wiedział o procederach, jakie uskuteczniał Łukasz Piebiak. Niektórzy, na co wskazują sondaże, chcieliby, aby Zbigniew Ziobro podał się do dymisji. Ostatnio o aferze wypowiedział się także premier Mateusz Morawiecki, który wyznał, że nie miał pojęcia o tym, co działo się w ministerstwie. W TVN24 premier stwierdził także, że na ten moment brakuje dowodów, aby jednoznacznie potwierdzić medialne doniesienia.

Wokół afery atmosfera robi się jednak coraz gorętsza - szczególnie dzisiaj, gdy, jak podaje Onet, Prokuratura (przypomnijmy, że prokuratorem generalnym jest właśnie Zbigniew Ziobro) pojawiła się w budynku Ministerstwie Sprawiedliwości (którym również kieruje ten sam polityk) i przejęła sprzęt komputerowy należący do urzędu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutne wiadomości. Nie żyje legendarny dziennikarz TVP, stworzył kilkaset programów telewizyjnych
2. Emerytura pomostowa z nowymi limitami. Zmiany już we wrześniu

 - Potwierdzam, że w sprawie zabezpieczono sprzęt elektroniczny w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości. Jednak o dalszych szczegółach na tym etapie postępowania dla dobra sprawy nie informujemy - mówi Łukasz Łapczyński, jak czytamy w artykule portalu Onet.

Czy prokuratura znajdzie dowody potwierdzające fakt, że afera faktycznie miała miejsce, a także, że uczestniczyły w niej osoby wskazane przez media? Wielu internautów w komentarzach na portalach internetowych poddaje w wątpliwość to, czy sprzęt komputerowy zostanie właściwie sprawdzony, skoro przejęty został przez organ, na którego czele stoi ten sam polityk, który sprawuje władze nad Ministerstwem. Na wyniki pracy prokuratury najprawdopodobniej przyjdzie jednak jeszcze trochę poczekać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak wzruszająco o mężu. Jej słowa łamią serca, dziś obchodziliby 3. rocznicę ślubu
  2. Dziennikarz TVN wylądował w SZPITALU. Przeszedł ciężką operację, jest podłączony do aparatury
  3. Nie było szans żeby uratować młodą parę. Kilka minut po ślubie na oczach mamy pana młodego doszło do tragedii
  4. Były mąż Marty Kaczyńskiej zobaczył w internecie obrazki pełne okrucieństwa. Nie wytrzymał, padły dosadne słowa
  5. Ten moment zmienił w życiu księżnej Diany wszystko. Zagadkowa śmierć jej kochanka do dzisiaj elektryzuje tłumy

Źródło: NaTemat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News