Chociaż Zbigniew Ziobro od miesięcy powtarza, że polskie sądy zawsze są bezlitosne dla katów, a sprawiedliwe i współczujące wobec ofiar, ta historia całkowicie zaprzecza tego typu stwierdzeniom. Prokuratura umorzyła bowiem właśnie sprawę gwałciciela, który podstępem sprowadził do swojego mieszkania 12-latkę i niewyobrażalnie ją skrzywdził. 

13-letnia dziś Karina trafiła w zeszłym roku do pogotowia opiekuńczego, z którego postanowiła uciec. 4 października 2016 roku poprosiła o pomoc w znalezieniu drogi do metra przypadkowego przechodnia, Pawła R., który okazał się wkrótce gwałcicielem i pedofilem.

– Krzyczałam, żeby tego nie robił, ale on nie słuchał. Starałam się myśleć, że to się nie dzieje, że mi się to śni – opowiedziała dziewczynka o gwałcie, do którego doszło pod Warszawą, w pokoju wynajmowanym przez 30-latka, do którego podstępem ją sprowadził.

Jej krzyki usłyszeli wtedy sąsiedzi mężczyzny, którzy natychmiast wyważyli drzwi mieszkania. To im 12-latka opowiedziała o tym, co zrobił jej oprawca. 30-latek został od razu zatrzymany, jednak po kilku miesiącach śledztwa prokuratura umorzyła całą sprawę.

– Opinia biegłego z zakresu genetyki potwierdziła, że materiał genetyczny zabezpieczony na miejscu zdarzenia należał do podejrzanego i małoletniej pokrzywdzonej, zatem opinia potwierdza jedynie fakt, że między Pawłem R. a Kariną doszło do stosunku płciowego – czytamy w decyzji dotyczącej umorzenia. Za obcowanie płciowe z dzieckiem do 15. roku życia mężczyźnie grozić powinna kara od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności.

Internauci są więc bezlitośni zarówno wobec służb, jak i samego gwałciciela. Nie mogą uwierzyć, że wciąż nie został on surowo ukarany za czyn, którego się dopuścił. Pod adresem oprawcy wypisują dziesiątki inwektyw. „Gnój” i „zboczeniec” to najłagodniejsze z nich.

Zobacz również