W kontekście zbliżającej się rocznicy wprowadzenia w komunistycznej Polsce stanu wojennego, katolicki duchowny ks. Janusz Chyła oświadczył, że niedługo na grób zamordowanego przez aparat presji PRL ks. Popiełuszki kwiaty będą składać takie postacie jak Jerzy Urban. Jeden z internautów szybko uświadomił duchownemu, że coś takiego już ma miejsce. 

Już za dwa dni w całym kraju będzie obchodzona kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w komunistycznej Polsce. W największych miastach są zapowiedziane manifestacje zarówno przeciwko władzy ludowej, jak i również – organizowane przez dzisiejszą opozycję – przeciwko obecnemu obozowi władzy, który jest porównywany do komunistycznych władz.

W tym kontekście jeden z aktywnie działających w sieci katolickich duchownych ks. Janusz Chyła (autor książki „Ewangelia na Twitterze”) opublikował wpis, w którym przewiduje, że „relatywizacja prawdy i zacieranie śladów pamięci o stanie wojennym wkrótce doprowadzi do tego, że Urban złoży kwiaty na grobie Popiełuszki„.

Z nieświadomości wyprowadził go bardzo szybko jeden z internautów, który pokazał, że coś takiego już ma miejsce. Internauta opublikował zdjęcie Stanisława Piotrowicza, prokuratora stanu wojennego, który składa kwiaty właśnie na grobie zamordowanego przez władze PRL ks. Popiełuszki.

Fakt złożenia kwiatów na grobie ks. Popiełuszki, którego śmierć jest jednym z symboli opresyjności poprzedniego systemu, wzbudził oburzenie opozycji, która domaga się wyeliminowania z życia publicznego posła PiS, Stanisława Piotrowicza.

bh

...

Zobacz również