klaudiusz1
Screen Wykop
Marcin Owczarek - 28 Grudnia 2018

Polki będą wściekłe. Projekt Klaudiusz podbija Internet i je upokarza

Projekt Klaudiusz to akcja użytkowników Wykopu, którzy chcą rzekomo udowodnić coś nie tylko sobie, ale przede wszystkim kobietom. Zebrali się wokół pewnej społeczności i upokorzyli Polki. Internautki są wściekłe na użytkowników, którzy brali w tym udział oraz na całą ich grupę.

Projekt Klaudiusz według niektórych to ciekawe badanie społeczne. Inni twierdzą, że to głupi żart z Polek, który ma za zadanie upokorzyć kobiety. W każdym razie akcja trwa w najlepsze i swój wynik znalazła na serwisie Wykop.pl. Pewien użytkownik o nicku "janusz_pol" należy do społeczności inceli, co z angielskiego oznacza "mimowolny celibat". Karolina Lewstan z "Dziennik Gazeta Prawna" opisuje inceli tak: - Społeczność 'inceli' – od 'involuntary celibate' (mimowolny celibat), to grupa nieumyślnych abstynentów seksualnych. Każdego może spotkać seksualna samotność, ale ci, o których mowa, to heteroseksualni mężczyźni, którzy na bazie wspólnoty braku relacji romantycznych wytworzyli sobie specyficzną subkulturę, z własną wizją świata, terminologią i specyficznym brandem mizoginii - napisała dziennikarka.

Jak powstał Projekt Klaudiusz?

W skrócie to osoby, które nie potrafią sobie znaleźć drugiej połówki i obwiniają za to kobiety. Ich przeciwieństwem jest tzw. chad. To nazwa dla przystojnego, umięśnionego mężczyzny, któremu z łatwością przychodzi nawiązywanie kontaktu z kobietami. "Janusz_po" postanowił zabawić się w takiego "chada" i założył fałszywe konto na Tinderze. Wstawił tam zdjęcia przystojnego modela i nazwał go Klaudiusz. Użytkownik przez postać Klaudiusza chciał rzekomo pokazać, iż kobiety wcale nie patrzą na inteligencje i kulturę osobistą, a na wygląd danego mężczyzny, żeby jak najszybciej nawiązać z nim przelotny romans. W ciągu kilku dni zapoznał ponad 600 kobiet. Z niektórymi umówił się po kilku minutach rozmowy. Autor Projekt Klaudiusz w komentarzu tłumaczy akcję tak: - Jest idiotką, bo chce się nadziać na Klaudiusza, a na mnie by nawet nie spojrzała, niech ma za swoje - napisał janusz_pol w naprawdę szokujący sposób.

Jak tłumaczy się twórca akcji?

Internauta postawił sobie za cel, aby udowodnić, iż to kobiety decydują o tym, z kim pójdą do łóżka (co jest jego zdaniem złe) i to one są odpowiedzialne za wszelkie zło związane z tym, że nie może sobie nikogo znaleźć. On, jak i cała społeczność inceli, domagają się, aby kobiety w końcu były szczere i przestały się bawić uczuciami takich jak oni.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Anna PrzybylskaAnna Przybylska przed śmiercią. Wzruszające do łez relacje z ostatnich chwil jej życiaCzytaj dalej
Są tacy, którzy im przyklaskują i przyłączają się do całej akcji. Wiele osób jednak twierdzi, że to wszystko działa w dwie strony. Jedna z internautek napisała: - Każdy i tak wyląduje z tą osobą, którą kocha i szanuje. Gdyby odwrócić tę sytuację i zamiast Klaudiusza dać Klaudię, byłoby identycznie. Tylko że problem jest taki, że nikogo nie zszokuje fakt, że facetom podobają się zajebiste laski, choć wcale nie wiążą z nimi swojej przyszłości - napisała internautka. Wiele kobiet poczuło się upokorzonych przez wykopowicza. Twierdzą, że to nie jest sprawiedliwe, a jego myślenie jest stereotypowe. Poniżej możecie zobaczyć przebieg niektórych rozmów "Klaudiusza".Projekt Klaudiusz Screen WykopProjekt Klaudiusz Screen WykopProjekt Klaudiusz Screen WykopZOBACZ TAKŻE:
  1. Dramat Andrzeja Gołoty. Stracił ważną osobę
  2. Nieznana wizja Jana Pawła II. Jest naprawdę straszna
  3. Śmierć bliskiej osoby wstrząsnęła Dodą. Postanowiła zmienić swoje życie
  4. Dorota Wellman: Pochodzenie gwiazdy powodem ataków prawicy
  5. Joanna Kulig: mąż aktorki to znany reżyser. Jak wygląda?
M jak miłośćM jak miłość: Była jedną z największych gwiazd serialu. Po latach zaskoczyła wszystkich!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News