Dzisiaj w TV kultowy film. Tylko dla dorosłych, odradzamy go dzieciom

Dzisiaj w TV kultowy film. Tylko dla dorosłych, odradzamy go dzieciom Źródło: fot. pixabay.com

Program tv zapowiada na dzisiaj jeden z najbardziej kultowych filmów na świecie. Zapraszamy przed telewizory o 22:45, stacja TVN7, zdecydowanie tylko dla dorosłych.

Program tv na dziś jest wyjątkowo ciekawy, bowiem "Szczęki" to kultowy film z 1975 roku, wyreżyserowany przez jednego z najlepszych reżyserów na świecie, Stevena Spielberga. Film powstał na podstawie bestsellerowej powieści Petera Benchleya o tym samym tytule. Film odniósł niebywały sukces na całym świecie i doczekał się trzech kolejnych części. 

Przełomowy w popkulturze

Czy jest ktoś kto w ogóle nie słyszał o tym filmie? Film odniósł oszałamiający sukces, w samych kinach zarobił ówcześnie prawie pół miliarda dolarów. Za sukcesem filmu (nie tylko kasowym, ale także kulturowym) stoi nie tylko świetna reżyseria, ale także przełomowy pomysł. "Szczęki" to znakomicie zrealizowany thriller, w którym nie brakuje wartkiej i trzymającej w napięciu akcji oraz wspaniałej muzyki.

Choć film został zrealizowany 45 lat temu, wciąż możemy stwierdzić, że efekty specjalne jak na tamte czasy są świetne. Nie są przesadzone, rekin nie rusza się jak kłoda. Na tym prawdopodobnie polega fenomen tego filmu, reżyser trzyma widza w niepewności, nie pokazuje wszystkiego na tacy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niesamowita fabuła

Fabuła filmu oparta została na bestsellerowej powieści. Akcja rozgrywa się w niewielkim nadmorskim mieście. Zaczyna dochodzić tam do makabrycznych wydarzeń. Ginie młoda dziewczyna, a jej zmasakrowane ciało na plaży odnajduje miasteczkowy szeryf. Odkrywa on, że sprawcą wszystkich tragedii jest ogromny rekin ludojad. Powiadamia o tym burmistrza miasta, który jednak nie chce wzbudzać paniki i zabrania zamknięcia plaży. Giną kolejne ofiary, dlatego szeryf wynajmuje znanego w okolicy rybaka i łowcę rekinów, by ten zabił morderczego rekina. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niemcy wyznaczają specjalne punkty dla Polaków. Mają dotyczyć migrantów
2. 99% osób się poddaje, niemożliwe. Na zdjęciu chowa się pies, widzisz go?

Film otrzymał 3 Oscary, jedną nominację oraz szereg innych nagród i nominacji. Dziś w telewizji, środa 22.01.2020 - TVN7, godz. 22:45.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prosiła lekarzy o wykonanie badań profilaktycznych, ale się nie zgodzili. Teraz zostały jej 3 lata życia
  2. Sygnał naziemnej telewizji będzie zmieniony. Twój telewizor może przestać odbierać obraz
  3. Królowa życia w szpitalu psychiatrycznym? W końcu musiało nastąpić, Jacek stracił cierpliwość
  4. Przytłaczające doniesienia o bohaterze Sanatorium miłości. Nagła, niebezpieczna operacja
  5. Miliony Polaków stracą fortunę. Najwyższa podwyżka składek od lat, zabiorą ci gigantyczne pieniądze

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News