PiS rozda jeszcze więcej pieniędzy niż zapowiadał. Program "plus" zostanie rozszerzony

PiS rozda jeszcze więcej pieniędzy niż zapowiadał. Program "plus" zostanie rozszerzony Źródło: fot. flickr.cm/Sejm RP

Program socjalny PiS czekają kolejne poważne zmiany. Od niedawna 500 plus przyznawane jest także na pierwsze dziecko. Teraz partia rządząca chce rozszerzyć projekt 300 plus.

Program socjalny PiS dosłownie zmienia się na naszych oczach. 1 lipca zmiany dotknęły program 500 plus, który od tej pory nie uwzględnia kryterium dochodowego, przy wypłacaniu świadczenia na pierwsze dziecko. Co więcej, od momentu, kiedy te zasady weszły w życie, wpłynęło już ponad 1,65 miliona wniosków i to tylko drogą elektroniczną, ponieważ papierowe będzie można składać dopiero od 1 sierpnia.

Jednak to nie ostatnie zmiany, jakie nas czekają, ponieważ teraz partia rządząca chce się wziąć za tak zwane 300 plus, które wypłacane jest dla wszystkich uczniów do 20 roku życia, a w przypadku osób niepełnosprawnych do 24. PiS chce tym projektem objąć kolejną grupę osób.

Projekt socjalny PiS przechodzi kolejne zmiany

300 plus weszło w życie wraz z zeszłorocznym rokiem szkolnym i miało za zadania wspomóc wszystkich rodziców przy corocznych zakupach wyprawki szkolnej. Mimo tak krótkiego trwania tego projektu rząd PiS zapowiedział już poważne zmiany, które mają go dotyczyć.

Chodzi mianowicie o rozszerzenie świadczenia o kolejne grupy uczniów, a dokładniej osoby uczęszczające do szkół policealnych oraz tak zwanych dla dorosłych. Kolejną zmianą jest możliwość składania wniosków drogą telefoniczną poprzez system udostępniony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Stworzenie ustawowych podstaw prawnych do świadczenia „Dobry start” jest elementem budowy stabilnej, długofalowej polityki rodzinnej. Zapewni też stabilizację świadczenia i da większą pewność co do jego ciągłego funkcjonowania - mówiła Elżbieta Rafalska.

Takie decyzje ze strony rządu wzbudzają zachwyt u jednych, a u drugich liczne pytania. Pierwsze z nich brzmi, skąd nasz rząd chce wziąć tak gigantyczne fundusze na swoją politykę socjalną. Nie można przecież zapominać, że PiS obiecał dofinansowanie dla rolników, które również pochłonie miliardy złotych. Co więcej, przewidywane są również kolejne rozwinięcia odnośnie do projektu 500 plus, które przecież też potrzebują odpowiedniego budżetu, a przez to wiele osób obawia się, że nasza gospodarka zwyczajnie nie udźwignie tak gigantycznego ciężaru.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnego aktora oddała ojca do przytułku. Jej życie było pasmem nieszczęść, zmarła w samotności. Zapomniana przez świat
  2. Wypłynęło intymne zdjęcie Agaty Dudy i Prezydenta! Namiętnie się na nim całują, ludzie są w szoku
  3. Tyle bez ściemy zarabiają pracownicy Biedronki i Lidla. Pospadacie z krzeseł
  4. Gwiazdor „Tańca z Gwiazdami” zostawił żonę z dzieckiem. Porażające doniesienia, jak on tak mógł?!
  5. Tragiczne wakacje bohaterki "Barw szczęścia". Zarażenie śmiertelną chorobą i problem z powrotem do Polski
  6. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem

 

źródło: Innpoland

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News