Atak zimy w Polsce pewny. Europejskie Centrum ostrzega przed anomaliami, doniesienia nie wyglądają dobrze

Atak zimy w Polsce pewny. Europejskie Centrum ostrzega przed anomaliami, doniesienia nie wyglądają dobrze Źródło: screen/ventusky

Prognoza pogody na pierwsze dni grudnia nie nastraja zbyt optymistycznie. Po niezbyt mroźnych i ubogich w śnieg zimach czekają nas prawdziwe anomalie. Lepiej się przygotować.

Prognoza pogody zapowiada wyjątkowo mroźny i śnieżny początek grudnia. Jeśli ktoś nie lubi niskich temperatur czy białego puchu, to raczej nie będzie zadowolony. Wygląda na to, że po raz pierwszy od dłuższego czasu może do nas zawitać prawdziwa zima.

Prognoza pogody na początek grudnia. Będzie zimno

Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych na swojej mapie zaznaczyło, że Polska znalazła się w strefie ujemnych temperatur. Od dawna nie zapowiadał się tak zimny grudzień. W dniach 2-8 grudnia ma nastąpić znaczne ochłodzenie. Choć pierwsze przewidywania wskazywały, że czeka nas znowu stosunkowo ciepła zima, to obecnie meteorolodzy zmieniają zdanie i twierdzą, że będzie znacznie chłodniej. 

W niektórych rejonach Polski pierwszego śniegu można się spodziewać już weekend. Natomiast w poniedziałek niemal cały kraj będzie pokryty śniegiem, grubość pokrywy przewiduje się nawet do 8 centymetrów. Z powodu niskich temperatur (miejscami nawet poniżej -4 stopni), śnieg może leżeć przez kilka dni. Bezśnieżnie może być jedynie w rejonach Dolnego Śląska, we Wrocławiu, Wałbrzychu, Legnicy, Krakowie i Sandomierzu. 

Pierwsza tak sroga zima w Polsce od bardzo dawna

Śnieg ma być efektem arktycznego chłodu, który zawieje do Europy. Zachodnia część kontynentu, aż do północy Włoch odczuje opady śniegu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Obecny okres ciepłej jak na jesień pogody zakończy nadejście zimnego frontu z północy. Zimowe warunki z opadami śniegu będą widoczne szczególnie we wschodniej Europie, na północnych Bałkanach i nizinach wokół Alp - poinformowali pracownicy Severe Weather.

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje słynny aktor. Tragiczny wypadek, miał 35 lat
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Takiej zimy nie było w Polsce od dawna. Ostatni raz takie ilości śniegu odnotowano w 2013 roku, w niektórych rejonach kraju biały puch leżał jeszcze w kwietniu. Natomiast w ubiegłym roku nie było srogiej zimy, a znaczne opady śniegu odnotowano dopiero pod koniec grudnia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Atak zimy w Polsce pewny. Europejskie Centrum ostrzega przed anomaliami, doniesienia nie wyglądają dobrze
  2. Mąż zostawił ją po 37 latach, poprosiła go o tylko jedną, niewinną rzecz. Nie mógł przewidzieć, że to plan paskudnej zemsty
  3. Kwoty wpływające na konto Sochy zwalają z nóg. Ujawnili źródła dochodu gwiazdy
  4. Minął już rok od śmierci Ireny Dziedzic. Dlaczego o jej odejściu dowiedzieliśmy się po czasie?
  5. Emerytura jeszcze WCZEŚNIEJ! Przejdziesz na nią przed 60. urodzinami

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł