Prognoza pogody na ten wieczór może przerażać. Mieszkańcy poszczególnych województw będą musieli bardzo uważać. Noc z czwartku na piątek zapowiada się tragicznie. Opady, mgła i niskie temperatury – to wszystko może dotknąć tysiące Polaków.

Prognoza pogody w ostatnich dniach nie przypomina już tej z początku miesiąca. Po bardzo ciepłych Wszystkich Świętych można było spodziewać się, że nadchodzący listopad upłynie pod znakiem ciepłej i łagodnej pogody. Jak się jednak okazuje, spadek temperatur jest nieunikniony. A ta noc ma być wyjątkowo traumatyczna.

Prognoza pogody na ten wieczór. Jest się czego obawiać?

Według słów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, czyli państwowej instytucji badawczej, najbliższa noc może zepsuć humor wielu mieszkańcom naszego kraju. Według naukowców mogą się pojawiać nawet pierwsze oznaki temperatur poniżej zera.

Najzimniej będzie we wschodnich i górskich obszarach Polski. Na Podlasiu temperatura będzie wahać się pomiędzy 0, a -2 stopni. Tego samego mogą spodziewać się mieszkańcy Podhala, do których według wskazań prognostyków może nadejść wczesna i długa zima. Ponadto, mówi się, że zimno może także powoli zacząć obejmować obszary Pomorza. O wiele gorsze od zimna będą jednak mgły, które mają spowijać województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie. Gęste mgły mają ograniczać widzialność do 200 metrów, a lokalnie do 100 metrów. Kierowcy są więc proszeni o wielką uwagę w jeździe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Małgorzata Wassermann pokazała swoją prawdziwą twarz! Takiej jej nie znaliśmy

Prognoza pogody w piątek

Piątek w całej Polsce zacznie się od zachmurzenia i lekkiego wiatru. Popołudnie powinno być już o wiele łagodniejsze i powinno obfitować w przejaśnienia. Najcieplejszym rejonem Polski będzie Podkarpacie. Mieszkańcy tego rejonu mogą liczyć na 17 stopni Celsjusza na plusie oraz promienie słoneczne przez kilka godzin dnia. W centrum występować będą średnie temperatury w okolicach 10 i 12 stopni. Na Podlasiu jesień będzie wyjątkowo ciężka i mieszkańcy Białegostoku nie powinni się spodziewać więcej niż 7 stopni Celsjusza.

Naukowcy przestrzegają także, przed drastycznie zmieniającą się sytuacją, jeśli chodzi o mgły. Noc z czwartku na piątek nie będzie jedyną, w trakcie której ulice polskich miast zostaną spowite mgłą. W związku z tym rządowy instytut zarządził pierwszy stopień zagrożenia mgielnego w centrum, na wschodzie, oraz zachodzie Polski.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Jarosław Kaczyński znajdzie się w centrum zamieszek! Odważna decyzja
  2. Znaki zodiaku, które są najbardziej zdystansowane i CHŁODNE
  3. Edyta Górniak przeżywa tragiczne chwile! Jej mama właśnie trafiła do szpitala
  4. Krzysztof Jackowski cennik. Ujawniono, ile zarabia najsłynniejszy jasnowidz
  5. Znaki zodiaku i ich największe problemy. Jak je naprawić?

12 listopada prezentem od rządzących? Internauci żartują z hojności władzy [MEMY]