Prognoza pogody na nadchodzące dni nie napawa optymizmem. Po wyjątkowo upalnym lecie, które rozpieszczało Polaków wysokimi temperaturami oraz późnym nadejściu łagodnej jesieni przyszedł czas na gwałtowne załamanie pogody. W najbliższym czasie lepiej nie wychodzić z domu i zaopatrzyć się w ciepły koc. 

Prognoza pogody w ostatnich miesiącach wyjątkowo rozpieszczała Polaków. Przez całe wakacje mogliśmy cieszyć się fantastyczną pogodą, wysokimi temperaturami i bezchmurnym niebem, co stanowiło wręcz idealne warunki do opalania na piaszczystych plażach nad wodą czy górskich wędrówek. Jesienna aura również była łaskawa – przyszła późno i dotąd nie zaskakiwała nas niskimi temperaturami czy gwałtownymi zmianami pogody.

Specjaliści podają jednak, że niewielkie przymrozki ostatnich dni to dopiero początek drastycznych zmian pogodowych, które nas czekają. Już wkrótce lepiej będzie nie wychodzić z domu, a z każdym dniem będzie coraz gorzej.

Pierwsze mrozy i załamanie pogody

Pogoda w ten weekend była wyjątkowo depresyjna – Polaków z samego rana przywitały przymrozki i szron na szybach samochodów, a w niektórych miejscach temperatura spadła aż do -10 stopni Celsjusza. W Radomiu doszło nawet do regularnych opadów śniegu, którym mieszkańcy natychmiast pochwalili się na portalach społecznościowych.

Wszystko spowodowane było tym, że w ciągu ostatnich kilkunastu godzin Polska znalazła się w zasięgu wyżu znad Rosji, przez co najwyższe temperatury pojawił się na zachodzie i północy kraju, a nawet i tam wynosiły maksymalnie 5 stopni w nielicznych, słonecznych momentach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znaki zodiaku: Jakie auto najlepiej do Ciebie pasuje [ZDJĘCIA]

Prognoza pogody na najbliższe dni

Okazuje się, że kolejne dni nie przyniosą specjalnej poprawy, a wręcz przeciwnie – z każdą kolejną dobą będzie zimniej. Już w poniedziałek spodziewać się możemy opadów mroźnego deszczu oraz deszczu ze śniegiem, a termometry w całym kraju nie przekroczą 3 stopni Celsjusza. Specjalną czujnością wykazać się muszą kierowcy – na drogach będzie wyjątkowo ślisko i łatwo będzie stracić panowanie nad pojazdem.

Jak podają synoptycy, lepiej nie wychodzić bez zimowej kurtki z domów w nocy, temperatury spadną bowiem poniżej 0 st. C., a w skrajnych przypadkach osiągnąć mogą nawet -5 stopni Celsjusza. Kolejny dzień również nie przyniesie ukojenia mieszkańcom południa Polski – cały dzień będzie pochmurny, wystąpią gwałtowne opady deszczu, a w górach nawet śniegu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  2. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
  3. Wstydliwa wpadka gwiazdy Polsatu. Internauci nie wytrzymali ze śmiechu
  4. Gwiazdor TVN wypowiedział wojnę Kaczyńskiemu! „Uderzył w kaczą religię”
  5. Rysiek z „Klanu” opowiedział o swoim największym życiowym dramacie! Ściska za gardło

Igrają ze śmiercią, by zrobić zdjęcie. Nie naśladuj ich!