Tęskniliście za zimą? Niebawem wróci

Tęskniliście za zimą? Niebawem wróci Źródło: Fot. Pixabay

Prognoza pogody na najbliższe dni nie wygląda zbyt optymistycznie. Choć wszyscy mają już serdecznie dość zimy, to wszystko wskazuje na to, że ta powróci. W tle problemy komunikacyjne, a także pobyty w placówkach medycznych.

Prognoza pogody na ten tydzień smuci Polaków. Odczuli już pierwsze oznaki wiosny - było słonecznie, niektórzy nawet odłożyli kurtki do szafy. Niestety, trzeba będzie jednak znowu po nie sięgnąć. W poniedziałek temperatura będzie cieplejsza, więc tydzień rozpocznie się dobrze. Pojawi się też w sercu nadzieja na to, że tak pozostanie. To jednak złudne odczucie. Sytuacja zdecydowanie się pogorszy.

Prognoza pogody na najbliższe dni

Brak opadów, a także słoneczna pogoda trwać będzie najprawdopodobniej do wtorku. Zarówno w poniedziałek jak i we wtorek pojawić się może jednak uciążliwa mgła, która może ograniczyć widoczność na drogach. Należy zachować szczególną ostrożność jadąc samochodem. Układ niżowy przeprowadzi jednak niechcianą metamorfozę. We wtorek wieczorem będzie można już zaobserwować chmury nad całą Polską, a w górach opady śniegu i deszczu. Opady będą towarzyszyć Polakom od środy do czwartku. Warto byłoby zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę. W piątek pogoda poprawi się - poza rejonami południowymi, gdzie opady deszczu i śniegu miejscami mogą dalej być uciążliwe. Warto jednak przeczekać środek tygodnia, bo w weekend znowu pojawi się słońce. Być może będzie to wystarczająca motywacja, aby pomyśleć nad bardziej aktywnym spędzeniem tych dni na powietrzu w gronie bliskich.

Temperatury powietrza w Polsce w tym tygodniu

W czasie pogodnych dni temperatura średnio utrzymywać będzie się w okolicach 8 st. C. Na wschodnie, zachodzie i południu możemy liczyć nawet na 12 st. C. Dotyczy to poniedziałku, wtorku i niedzieli.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Nieco zimniej będzie w pochmurne dni, ale i nie tylko - konkretnie w środę, czwartek, piątek i część soboty. Doświadczymy wówczas spadku temperatury, w okolicach od 3-9 st. C.

Srogi mróz w następnym tygodniu

Już w najbliższym czasie cały kraj ochłodzi się od północy do południa. Zanosi się na opady deszczu, a gdzieniegdzie nawet deszczu ze śniegiem. Południe Polski może zostać przysypane śniegiem, co znowu wpłynie na sytuację drogową. Na wiosnę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Według meteorologów również w marcu i kwietniu pojawią się opady śniegu. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Katarzyna Dowbor pokazała 85-letnią mamę! Wygląda jak MILION dolarów!
  2. Kim jest partner Roberta Biedronia? Są ze sobą już 17 lat!
  3. Dramat Kingi Dudy. Przykre słowa Macieja Musiała, dla córki prezydenta to koniec 
  4. Służby ostrzegają. Nagła zmiana pogody przyniesie groźne rezultaty 
  5. Nie żyje światowej sławy aktor. Zabił go nowotwór 
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Wirtualna Polska Następny artykuł