Zima jeszcze nie odchodzi. Wracają srogie mrozy

Zima jeszcze nie odchodzi. Wracają srogie mrozy Źródło: pixabay.com

Prognoza pogody na najbliższe dni bardzo zasmuciła Polaków. Przez ostatnie kilka dni czuć było wiosnę. Temperatura pozwoliła na moment zdjąć kurtkę. Opadów brakowało, co sprzyjało licznym spacerom. To jednak tylko chwilowa przerwa. Srogie mrozy wracają do kraju.

Prognoza pogody przez jakiś czas zdecydowanie podobała się rodakom. Przez chwilę można było zapomnieć o szalikach i o ubiorze "na cebulkę". Śnieg, który okrywał Warszawę na chwilę stopniał i oczom mieszkańców ukazała się zielona trawa, o której już zapomnieli. To wszystko jednak tylko na chwilę. Najnowsza prognoza pogody okaże się powodem bardzo niesprzyjających warunków dla drogowców, a także powrót do niewygodnego i zimowego ubrania.

Prognoza pogody nie rozpieszcza. Idzie fala zimna

Dzisiaj w nocy, według oficjalnych informacji stacji meteorologicznych, ma spaść śnieg. W pewnym momencie temperatura znowu spadnie poniżej zera, co może spowodować tak zwaną "szklankę" na drodze. Po raz kolejny więc drogowcy zostaną zaskoczeni sytuacją, która zmusi ich do dostosowania prędkości do warunków pogodowych. Powinna się zwiększyć odległość pomiędzy pojazdami, które podczas gwałtownego hamowania mogłyby się zderzyć z powodu ślizgawki, którą zagwarantuje wspomniany mróz. Najgorzej ma być oczywiście w górach. Tam gdzieniegdzie temperatura ma spaść nawet -11 stopni poniżej zera (wydarzy się to nocą).
DALSZA CZĘŚĆ POD GALERIĄ: Szczególnie niepokojący jest wiatr, który będzie towarzyszył mieszkańcom Pomorza. Wiatr może osiągnąć nawet 85 km/h.

Wiosna za rogiem

Miejmy nadzieję, że to już ostatni moment, gdy sytuacja jest tak fatalna. Po tym, co zaprezentowała nam tegoroczna zima, Polacy mają jej już serdecznie dość. Zdecydowanie nie chcą, aby powróciły mrozy, a także silne wiatry. Dawno tak wiele pracy nie miał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który co kilkanaście dni przygotowywał raport i oznaczał na mapie Polski stopnie niebezpieczeństwa. Za kilka dni ma być znowu cieplej, więc prawdopodobnie to chwilowe pogorszenie się pogody. Potem powinno być już tylko lepiej. Na razie Polacy muszą uporać się z chorobami, które towarzyszą im odkąd temperatura jest dodatnia. Sprzyja to bowiem rozwijaniu się bakterii i wirusów. Nie brakuje więc kolejek do specjalistów takich jak laryngolog z powodu bólów gardła, zatok i kaszlu.Najlepsze newsy dnia:

  1. Kim jest mama Agnieszki Chylińskiej? Wykonuje BARDZO niewdzięczny zawód
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. Ogromna burza na Wyspach! Książę William REZYGNUJE z tronu
  4. TVP nagle WYRZUCA uwielbianego prowadzącego. Co się dzieje?!
  5. Zenek Martyniuk wyda 40 000 dolarów by ratować syna! 
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
    Źródło: Super Express Następny artykuł