Zima nie odpuści! Temperatura zejdzie grubo poniżej zera

Zima nie odpuści! Temperatura zejdzie grubo poniżej zera Źródło:

Prognoza pogody na najbliższe dni bez wątpienia nie spodoba się osobom ciepłolubnym. Już niedługo temperatura spadnie grubo poniżej zera.

Prognoza pogody na nadchodzące dni wskazuje na jeszcze ostrzejszy atak zimy. Do tej pory mieliśmy za sobą zaledwie kilka dni prawdziwej zimy, która i tak już wielu osobom dała się we znaki. W całej Polsce instalacje grzewcze nastawione są na najwyższe obroty, aby zapewnić nam miłe ciepło w mieszkaniach oraz domach. Jednak w nadchodzących dniach czekać nas będzie bardzo wyraźnie odczuwalne ochłodzenie.

Prognoza pogody: nawet -17 stopni Celsjusza

IMGW znowu ostrzega Polaków przed zmianami atmosferycznymi. Najnowszy alert został ogłoszony dla powiatu augustowskiego, białostockiego, Białegostoku, bielskiego, grajewskiego, hajnowskiego, monieckiego, sejneńskiego, sokólskiego, suwalskiego oraz Suwałk. Dotyczy silnych mrozów, które pojawią się już tej nocy. Na tych terenach temperatura w nocy spadnie nawet do -16 stopni, a w ciągu dnia utrzymywać się będzie na poziomie od -7°C do -4°C. Dodatkowo będzie wiał wiatr z prędkością do 10 kilometrów na godzinę, co tylko sprawi, że odczuwalna temperatura będzie jeszcze niższa. Ostrzeżenie obejmuje również południową cześć Polski, gdzie temperatura spadnie nawet do -17 stopni Celsjusza. Dotyczy to między innymi powiatów cieszyńskiego, Bielsko-Białej, bielskiego, żywieckiego, suskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego oraz nowosądeckiego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Jednak to jeszcze nie koniec, ponieważ mieszkańcy centralnej części naszego kraju również, zarówno tej nocy, jak i nad ranem, odczują poważny spadek temperatury. Wszystko za sprawą napływających do nas z północy arktycznych mas zimnego powietrza. Nie da się ukryć, że są to temperatury, do których coraz więcej z nas nie jest przyzwyczajonych. Jeszcze kilkanaście lat temu, normą było, że podczas zimy trzeba się ubrać bardzo ciepło, aby nie odczuć na własnej skórze ostrego mrozu. Jednak ostatnie zmiany klimatyczne sprawiły, że znacznie częściej w naszym kraju mamy przez pół roku bardziej jesienną niż zimową aurę. Jednocześnie nie oznacza to, że zima całkowicie o nas zapomniała, co doskonale widać po ostatnich dniach. Jednak pamiętajmy, aby w nadchodzących dniach szczególnie zadbać o ciepły ubiór, jeżeli mamy zamiar opuszczać nasze domy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ktoś zaatakował konto Wałęsy! Prezydent wskazał winnych
  2. Zdrowie Magdy Gessler jest zagrożone! Nie powinna nawet wychodzić z domu
  3. Ile lat ma Barbara Kurdej-Szatan? Ta informacja totalnie was zaskoczy
  4. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
  5. Grażyna Kulczyk z partnerem. Kim jest najbogatsza kobieta w Polsce
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News