Jutro nie wychodźcie z domów! Będzie bardzo niebezpiecznie, KOSZMARNY Zeetje nadciąga

Jutro nie wychodźcie z domów! Będzie bardzo niebezpiecznie, KOSZMARNY Zeetje nadciąga

Prognoza pogody na najbliższe dni z pewnością nie zachęci do wychodzenia z domu. Wszystko za sprawą ośrodka niżu zwanego "Zeetje", który przyniesie nam w najbliższych dniach wichury, a nawet zamiecie śnieżne!

Prognoza pogody na pierwsze dni 2019 roku zachęci, a nawet zmusi nas do pozostania w domach. Choć w kalendarzu mamy zimę, to za oknami widzimy skutki bardzo intensywnej jesieni. I to takiej, która może dać się poważnie we znaki.

Nieciekawa prognoza pogody. Zeetje nadciąga, szykują się zawieje i śnieg

Sprawa jest o tyleż poważna, że przed zagrożeniami pogodowymi ostrzega Polaków Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wespół z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa. A takich alertów bagatelizować nie wypada. IMGW wydał ostrzeżenia I i II stopnia dla sześciu województw. Tyczą się one bardzo silnego wiatru, który - jak informuje Wirtualna Polska - może osiągać nawet 95 km/godz. Do tego dojdzie zachmurzenie nad większością Polski, opady deszczu, a momentami nawet śniegu. - 1 stycznia od rana silny wiatr w zachodniej i centralnej Polsce. W powiatach słupskim i sławieńskim ostrzeżenia 2. stopnia – tam wiatr może osiągać w porywach 95 km/godz. - czytamy w oświadczeniu RCB na Twitterze. Taka prognoza pogody to skutek analizy meteorologów. Eksperci dostrzegli "wędrówkę" ośrodka niskiego ciśnienia z rejonu Finlandii i Estonii w stronę centralnej Europy. Wyprze on cieplejsze powietrze, które utrzymuje się w Polsce od kilku dni. Jeszcze dziś w kraju przeważać będą temperatury w okolicach kilku stopni Celsjusza. Jednak od jutra, pod tym jak sfera niżu "Zeetje" pojawi się w Polsce, możemy spodziewać się niższych odczytów. Na dziś przewidziano większe opady deszczu na północy kraju, od zachodniego Pomorza, po Mazury. Z dużymi opadami zmierzą się też mieszkańcy Lubelszczyzny i Podkarpacia. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: Kolejna noc, z 1 na 2 stycznia, zapowiada się również z opadami. Tym razem można spodziewać się nie tylko deszczu, ale i śniegu, również jednocześnie. Przy czym nie będą to nieśmiałe opady białego puchu - w Sudetach i Bieszczadach przewidziano do 5 cm śniegu, a pod Tatrami nawet 13 cm. Największe zagrożenie przyniesie jednak porywisty wiatr. Będzie odczuwalny szczególnie na wybrzeżu i w górach. O szczególną uwagę prosi się zwłaszcza mieszkańców 6 województw północnej i centralnej Polski. IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia (najniższe), które obowiązują dziś dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz łódzkiego.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Pogoda zmienia się na naszych oczach! Zszokowani anomaliami meteorolodzy podają prognozę
  2. Pogoda pogarsza się z każdą chwilą! U wielu Polaków już wystąpiły objawy, będzie gorzej
  3. Z kim ma dziecko Omenaa Mensaah? To jak wygląda i nazywa się jej syn, to dla wielu zaskoczenie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News