Prognoza pogody na najbliższe dni załamuje. IMGW ostrzega 12 województw

Prognoza pogody na najbliższe dni załamuje. IMGW ostrzega 12 województw Źródło: fot. pixabay.com

Prognoza pogody na najbliższe dni bez wątpienia ucieszy urlopowiczów. Jednak trzeba pamiętać, że zbyt wysokie temperatury mogą nieść ze sobą ogromne niebezpieczeństwo. Tych, którzy mają już dość ogromnych upałów najbliższe prognozy załamują. IMGW wydało ostrzeżenie dla 12 województw.

Nie da się ukryć, że tegoroczna wiosna i lato pełne są upalnych dni, które tylko czasami przerywane są tymi bardziej deszczowymi i chłodniejszymi. Od kilku dni w całej Polsce panują potworne upały, które wszystkim dają się we znaki. IMGW zamieściło dzisiaj ostrzeżenie przed kolejnymi upałami. Obejmuje ono obszar aż 12 województw.

Prognoza pogody: to nie koniec upałów

Wszystkim Polakom aktualne upały mocno dają się we znaki, utrudniając normalne funkcjonowanie. Według IMGW w niektórych rejonach naszego kraju termometry w ciągu dnia mogą wskazać nawet 35 stopni Celsjusza. Takie temperatury są zapowiadane między innymi dla woj. lubuskiego. Pierwszy stopień ostrzeżenia wydano dla wschodniej części woj. lubelskiego, gdzie temperatura w dzień wyniesie od 29 do 31 st. Natomiast w nocy od 16 do 19 st. Drugi stopień obejmuje woj. lubuskie, południową część woj. zachodniopomorskiego, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie, śląskie (z wyłączeniem powiatów: cieszyńskiego, bielskiego i żywieckiego), świętokrzyskie, północnej części woj. małopolskiego i zachodnią część woj. lubelskiego.

Jak uchronić się przed upałami

Przede wszystkim trzeba pamiętać o przyjmowaniu jak największej ilości płynów, które przy takich temperaturach momentalnie tracimy. Dodatkowo należy unikać wystawiania się na silne słońce w czasie jego zenitu. Najlepiej ten czas przeczekać  domu chłodząc się dodatkowo przy pomocy wiatraków oraz chłodnego prysznica. Nie można również zapominać o nakryciu głowy, które chroni nas przed udarem oraz warto pomyśleć o okularach przeciwsłonecznych. Przebywajmy także jak najwięcej czasu w cieniu, aby nie wystawiać się na szkodliwe działanie słońca. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

PRZECZYTAJ: Uwaga emeryci! Dostaniecie dodatkowe pieniądze, to już pewne

PRZECZYTAJ: Zdjęcie Gessler wywołało burzę. Co się jej stało?! „Wygląda okropnie”

PRZECZYTAJ: Szok! Wellman poprowadziła DDTVN bez Prokopa! Co się z nim stało?!

PRZECZYTAJ: Pies został porwany. Zrobił niezwykłą rzecz, by wrócić do opiekuna

źródło: msn.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News