Prognoza pogody
Fot. Flickr
Wiadomości Pikio - 4 Grudnia 2018

Zbliża się załamanie pogody! Uważajcie

Prognoza pogody na najbliższe dni to prawdziwe pomieszanie z poplątaniem. Z jednej strony czeka nas ocieplenie, jednak z drugiej przygotować musimy się na śnieg. Co czeka nas w grudniu? Synoptycy ostrzegają przez ostrymi i niespodziewanymi załamaniami pogody.

Prognoza pogody na grudzień. Wszystko wskazuje na to, że szanse na białe święta są całkiem spore. Śnieg ma spaść już na początku miesiąca, co nie miało miejsca w ostatnich latach. Czy będzie go jednak na tyle dużo, aby dzieci w przerwie świątecznej mogły lepić bałwana?

Prognoza pogody na najbliższy czas

W tym roku śnieg zaskoczył wielu Polaków - w dużej części kraju prószyło już pod koniec października, zwłaszcza w jej centralnej części. Mocniejsze opady przewidywane są już na jutro, środę 5 grudnia. Białego puchu spodziewać mogą się mieszkańcy centralnych oraz wschodnich rejonach Polski. Wśród województw dotkniętych śniegiem znajdą się: mazowieckie, podlaskie, łódzkie, podkarpackie oraz lubelskie. Dla wszystkich fanów białej pokrywy nie mamy jednak dobrych wieści - nie zostanie ona z nami na długo. Śnieg będzie bardzo szybko topniał, a wszystko to za sprawą wysokiej jak na grudzień temperatury. Termometry za oknem wskazywać będą aż 10 stopni! To prawdziwy pogodowy zamęt.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Perth_hail_size_compared_to_handNie dowiesz się tego z prognozy pogody! Wstrząsające zimowe rekordyCzytaj dalej

Prognoza pogody dla zachodniej części kraju

W zachodnich rejonach Polski pogoda będzie przedstawiała się zupełnie inaczej, niż w pozostałych jej częściach. Temperatury najprawdopodobniej nie przekroczą 5 stopni Celsjusza, a zamiast śniegu pojawi się deszcz. Tego dnia nie ma co liczyć na słońce. Bez względu na to w której części Polski mieszkamy, musimy zachować szczególną ostrożność. Poprzez zmiany pogody warunki na drogach są wyjątkowo trudne, co jest najczęstszą przyczyną wypadków komunikacyjnych. Jeśli jeszcze nie zmieniliście opon na zimowe, to zróbcie to jak najszybciej. Przydadzą się też porządki w szafie - pora pożegnać jesienne botki, a pogodzić się z zimowymi traperami. Czapki, szaliki i rękawiczki również powinny być atrybutami każdego zmarzlucha.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Anna Lewandowska doprowadziła do furii miliony Polaków! Gwiazda nie przemyślała tego?
  2. W show TVN walczyły o metamorfozę. Tak teraz wyglądają najbardziej znane uczestniczki
  3. Kochają go miliony, spotkał go makabryczny dramat. Piekło Dawida Kwiatkowskiego
  4. Pobicie to dopiero początek koszmaru Felicjańskiej! To co wydarzyło się potem PRZERAŻA
  5. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
BananaNie wyrzucaj TEGO! Może ci się przydać...Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News