Tak źle w Polsce dawno nie było. Zagrożone pół kraju

Tak źle w Polsce dawno nie było. Zagrożone pół kraju Źródło: Fot. Pixabay

Prognoza pogody na najbliższe dni zadziwiła wielu Polaków. Chociaż większość jest zadowolona z wysokiej temperatury w długi weekend, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla wielu województw, z którym warto się zapoznać.

Ostatni dzień maja oraz początek czerwca zapowiadają się naprawdę gorące. Synoptycy poinformowali, iż termometry pokażą ponad 30 stopni, po których przyjdą także opady deszczu oraz burze z gradem.

Istotne ostrzeżenie

Jako że wysoka temperatura może okazać się niebezpieczna dla zdrowia, przedstawiciele Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zdecydowali się ostrzec mieszkańców siedmiu województw. Mowa tu o opolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim oraz zachodniopomorskim. Specjaliści przypomnieli, aby na bieżąco nawadniać organizm i nie pozostawiać dzieci ani zwierząt w zamkniętych samochodach. Zalecają noszenie nakrycia głowy i unikanie przebywania na słońcu przez długi czas.

Niebezpieczna prognoza pogody

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poleciło także, aby w razie złego samopoczucia od razu zgłaszać się do lekarza lub dzwonić na numery alarmowe. Pomocy szukać należy głównie pod 999 lub 112. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dramat koło Szczecina. 14 dzieci w szpitalu
  2. Jaka pogoda w długi weekend? Zaskakująca prognoza
  3. TVP zmiażdżone przez KRRiT! Polacy będą zachwyceni
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News