Różnica temperatur będzie KOSMICZNA! Pogoda w Polsce znowu oszaleje
Mikołaj Pilecki - 30 Listopada 2018

Różnica temperatur będzie KOSMICZNA! Pogoda w Polsce znowu oszaleje

Prognoza pogody na nadchodzące dni w niczym nie zaskoczy swoją nagłą zmiennością. Zadziwieniem może jednak być nagły nawrót wysokich temperatur nad nasz kraj, które w ostatnim miesiącu w roku powinny być rzadkością. Pogoda w naszym kraju znów oszaleje.

Prognoza pogody dla Polski na przyszły tydzień zapowiada się zdumiewająco. Po ostatnich tygodniach przymrozków, których apogeum nastąpi w ten weekend, nadejdzie znaczne ocieplenie, którego rozmiary mogą zaskoczyć. Po tym, jak termometry zdążyły pokazać -15C w Zakopanem, -11,7C na Śnieżce czy -6,7C w Suwałkach czeka nasz ocieplenie i powrót do temperatur z początków jesieni. Arktyczne powietrze na chwile ustąpi, by zrobić miejsce cieplejszym masom powietrza. Nie oznacza to jednak, że od poniedziałku znów zakwitną kwiaty. Ocieplenie będzie krótkie, lecz intensywne. Słupki rtęci skoczą do kilkunastu stopni z zachodzie kraju.

Prognoza pogody na ten weekend

Jeszcze te sobota i niedziela przypomną nam, że powoli zbliża się kalendarzowa i astronomiczna zima. Nawet w pobliżu granicy z Niemcami spadnie śnieg, a temperatury spadną poniżej zera. Na wschodzie kraju zanotujemy natomiast nawet -11C. Spodziewane są opady śniegu, śniegu z deszczem oraz formowanie się gołoledzi na drogach. Uwaga kierowcy, może być naprawdę niebezpiecznie, dla bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu, sprawdźcie dokładną prognozę dla swoich regionów i miejsc, które planujecie odwiedzić.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
KoraKora cierpiała na podstępną chorobę. Łatwo zlekceważyć jej objawyCzytaj dalej
Od poniedziałku natomiast czeka nas wspomniane ocieplenie, które zasmuci miłośników "prawdziwej zimy". Na obfity śnieg i zamarznięte wąsy trzeba będzie niestety jeszcze poczekać.

Powrót wiosny od poniedziałku

3 grudnia mrozy na niedługo odejdą. Temperatura na północnym-wchodzie sięgnie 0C, a na zachodzie na 11C. Przez następne dni w niewielu miejscach w kraju dojdzie do przymrozków. Najcieplej będzie w środę. Wówczas termometry wskażą miejscami nawet 12 stopni Celsjusza. W poniedziałek 10 grudnia znów będziemy obserwować mróz, miejscowy śnieg i gołoledź. Wiązać się to będzie z powrotem zimnych mas powietrza z północy i wschodu. Najzimniej ja zwykle będzie na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ujawniono mroczne oblicze Agaty Dudy! Jak królowa śniegu
  2. Już za parę dni pogoda w Polsce zwariuje! Czegoś takiego jeszcze nie było
  3. Zszokowała występem w TVN. Wielka tragedia, ukochany zginął na jej oczach
  4. Ile zarabia Ewa Farna? Zarobki gwiazdy to kosmos
  5. Znaki zodiaku i ich NAJWIĘKSZE zalety. Jakie ma twój?
ZAMIANA
Perth_hail_size_compared_to_handNie dowiesz się tego z prognozy pogody! Wstrząsające zimowe rekordyCzytaj dalej
źródło: wmeritum.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News