Słonecznie, ale możliwe opady. Prognoza pogody na środę może zaskoczyć

Słonecznie, ale możliwe opady. Prognoza pogody na środę może zaskoczyć Źródło: Fot. Pixabay.com/markusspiske

Prognoza pogody znowu zaskakuje. W środę cieszyć się będziemy mogli ciepłym słońcem, musimy jednak uważać na zaskakujące opady deszczu. Zbliżająca się Wielkanoc również niesie ze sobą zmiany.

Prognoza pogody w tym roku jest niesamowicie kapryśna. Po mroźnej zimie wszyscy liczyli na to, że wiosna przyjdzie szybko i będzie wyjątkowo ciepła, nie może być jednak zbyt kolorowo. Słoneczne dni przeplatane są przejściowymi burzami i opadami deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem.

Wszyscy z niepokojem czekają na Święta Wielkanocne, jednak już środa przyniesie poważne zmiany. Choć w większości kraju delektować się będziemy mogli pogodnym niebem, musimy uważać, prognoza pogody bowiem zapowiada również opady deszczu. Niestety to nie koniec przykrych niespodzianek, które przygotowali dla nas synoptycy na najbliższe kilka dni.

Środa zaskoczy Polaków pogodą. Słoneczne niebo i opady śniegu

Środa tylko dla niewielkiego obszaru Polski będzie słoneczna i pogodna. Niestety nad większością naszego kraju panować będzie zachmurzenie umiarkowane, które z każdą godziną wzrastać będzie do dużego, co z pewnością zawiedzie wielu Polaków. Jakby tego było mało, przygotować się trzeba na opady deszczu, a w górach nawet deszczu ze śniegiem oraz śniegu.

Jedynym pocieszeniem dla tych terenów może być temperatura, będzie ona wynosić bowiem wszędzie kilkanaście stopni, miejscami sięgając nawet niemalże 20. Uważać trzeba natomiast na wiatr, który szczególnie dokuczliwy będzie na północy Polski oraz na obszarach górzystych. Osoby przebywające w rejonie Karpat muszą być szczególnie czujne, najmocniejsze porywy bowiem przekroczyć mogą nawet 60 km/h, nie można więc dać się zaskoczyć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prognoza pogody na Wielkanoc rozczaruje wielu Polaków 

Niestety niezbyt optymistycznie zapowiadają się również początek Świąt Wielkanocnych. Choć w wielu miejscach będzie wyjątkowo słonecznie, już od czwartku nad częścią kraju pojawi się zachmurzenie. Mieszkańcy południa przygotować się muszą natomiast na opady deszczu oraz spadek temperatury nawet do 14 stopni Celsjusza. 

Samopoczucie z pewnością poprawi nam się jednak w sobotę oraz niedzielę. Prognoza pogody na te dwa dni wygląda wyjątkowo optymistycznie, nad całym krajem bowiem wystąpić mogą zaledwie niewielkie zachmurzenia. Temperatura wahać się będzie między 16 a 20 stopniami Celsjusza, a wiatr będzie słaby. Nie przewiduje się również obfitych opadów deszczu, jedynie na wschodzie Polski może przelotnie pokropić. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  2. To była wielka TRAUMA Marty Kaczyńskiej. Tak obrzydliwego żartu się nie spodziewała
  3. Barbara Kurdej-Szatan na okładce z mamą i córką. Wyjątkowe zdjęcie
  4. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  5. Nowe fakty w sprawie Komendy. Prokurator wrobił niewinnego człowieka?!
  6. Partner Przybylskiej oskarżony o gwałt i odurzenie w areszcie. Jego pełnomocnik wydał właśnie oficjalne oświadczenie

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News