Nowa wichura nadciąga nad Polskę. IMGW ostrzega

Nowa wichura nadciąga nad Polskę. IMGW ostrzega Źródło: Fot. Pixabay.com/O12

Prognoza pogody wczoraj była dla Polaków wyjątkowo łaskawa. Weekend był ciepły i słoneczny. Po tak udanej niedzieli pozostały dziś jedynie wspomnienia. Nie dość, że w poniedziałek zrobiło się zimniej, to jeszcze IMGW ostrzega o nadciągającej kolejnej wichurze.

Prognoza pogody znowu zaskoczy Polaków. Tym razem będzie naprawdę niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o nadciągającej wichurze.

Prognoza pogody bardzo pesymistyczna. Nadciąga zagrożenie

Wszystko wskazuje na to, że najbliższe dni w Polsce znowu przepełnione będą interwencjami strażaków. Po raz kolejny będą oni musieli naprawiać szkody, jakie spowoduje nieokiełznany żywioł, który właśnie nadciąga nad nasz kraj.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał raport, w którym ostrzega przed niebezpieczeństwem, jaki może nieść za sobą silny wiatr, który najmocniej wiać będzie w północno-zachodniej stronie Polski. To właśnie w tych okolicach jego prędkość może sięgać nawet 50 km/h na lądzie. Gdzieniegdzie wiatr wiał będzie nawet 80 km/h, ale synoptycy podejrzewają, że będzie to miało miejsce tyko nad samym Bałtykiem.

W całej Polsce aż do środy temperatura będzie niska, bo wynosić będzie za dnia od 7-9 st. z tendencją wzrostową. W środę jednak sytuacja znacznie się poprawi i do końca tygodnia temperatura będzie systematycznie rosnąć.

Najgorszy jest więc początek tygodnia. Ostrzeżenie IMGW oznacza, że należy zachować ostrożność, a także słuchać komunikatów pogodowych. Najlepiej w ogóle nie wychodzić z domu, o ile nie jest to konieczne. Jeśli nie mamy nic pilnego do załatwienia - zostańmy w domu. Warto też pozabierać z podwórka przedmioty, które wiatr unosić może wysoko nad ziemię. Nasze mienie może ulec zniszczeniu lub nawet wyrządzić komuś krzywdę. Szczególnie więc warto zadbać o to, aby z parapetów zniknęły doniczki, lub zostały dobrze przymocowane do podłoża tak, aby wiatr nie mógł ich zdmuchnąć.

Do godziny 18, czyli do momentu, gdy ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje, warto też wziąć pod uwagę możliwe korki, jakie z pewnością pojawią się z powodu utrudnień na drogach. Tego dnia lepiej podróżować komunikacją miejską.

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News