Straszne, w weekend będzie wiało porywiście 100 km/h! Ale buchnie też potężnymi upałami

Straszne, w weekend będzie wiało porywiście 100 km/h! Ale buchnie też potężnymi upałami

Prognoza pogody na resztę maja raczej nie poprawi znacznie naszych humorów. Po przymrozkach czeka nas teraz plaga deszczów i potężnych burz. Jedyną pozytywną wiadomością jest to, że możemy spodziewać się ocieplenia.

Prognoza pogody na najbliższe dni jest niewiele mniej pesymistyczna niż na pierwszą połowę maja, w której mierzyliśmy się z ulewnym deszczem i niskimi temperaturami. Synoptycy z biura prognoz Cumulus zapowiadają groźne zmiany pogodowe.

Prognoza pogody na weekend, będą groźne burze!

Popołudniami na niebie będą pojawiać się chmury burzowe. Oznacza to, że w weekendowe poranki powinno obyć się bez deszczu, ale wieczorami szykują się spore opady, nawet z piorunami!

W piątek w popołudnie mogą wystąpić wyjątkowo agresywne burze na terenie całego kraju. Najgwałtowniejsze mają wystąpić na wschodzie Polski na linii Gdańsk - Katowice. W sobotę burze mogą wystąpić w popołudnie wzdłuż linii Wisły, szczególnie od wschodniej strony. Przewidywane jest także wystąpienie chmur burzowych w górach. W niedzielę najgorsze burze mają wystąpić na północy i na wschód od Gorzowa, Poznania, Łodzi i Krakowa. Najlepsza pogoda w weekend ma być w południowo-wschodniej Polsce.

Meteorolodzy ostrzegają, że burze, które przetoczą się przez nasz kraj, mogą być niebezpieczne dla ludzkiego życia. Razem z piorunami i krótkimi, ale intensywnymi opadami, wystąpić ma porywisty wiatr, którego prędkość może sięgnąć nawet 100 km/h! Mogą zdarzyć się nawałnice, a to oznacza, że istnieje ryzyko łamania się drzew, słupów, niszczenia linii energetycznych i zrywania dachów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szykuje się znaczne ocieplenie

Mimo szalejących burz, możemy się szykować na to, że będzie znacznie cieplej. Dzięki wahaniom na polu barycznym, wiemy że można się spodziewać, że w ten weekend przyjdą do nas ciepłe masy powietrza z południowego-wschodu. W sobotę na termometrach mają wystąpić temperatury od 20 do 23 stopni. Najcieplej może być w województwie Lubuskim, bo temperatura będzie się wahać pomiędzy 23, a 25 stopniami Celsjusza.

Najcieplejsza szykuje się niedziela, wtedy śródziemnomorskie masy powietrza uderzą w nasz kraj z największą siłą. Temperatura w Lubuskim może sięgnąć nawet 27 stopni! W pozostałych obszarach kraju temperatura nie powinna spaść poniżej 20 stopni.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  2. Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości w długich włosach. To najpiękniejsza Pierwsza Dama w historii Polski. Ten widok zwali was z nóg!
  3. Słuch po niej zaginął. Media milczą o Oliwii Bieniuk
  4. Oficjalny apel Michała Szpaka nic nie dał. Wielka klęska Polski
  5. Gwiazda TVP przeżyła dramat, padła na oczach widzów, to był tętniak. "Wierzę, że dziś wieczorem wyjdę na własnych nogach"
  6. Kolejne potężne zmiany w 500 plus?! To będzie rewolucja większa, niż pieniądze na pierwsze dziecko

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News