Służby alarmują. Dzisiejsza noc będzie wyjątkowo ciężkim doświadczeniem dla wszystkich kierowców, którzy zdecydują się na dłuższą podróż. Wszystkiemu winny jest lód, jak też opady śniegu, które mogą wystąpić częściowo w każdym obszarze Polski. Prognoza pogody może szokować.

Prognoza pogody na obecny miesiąc w ogóle nie zapowiadała problemów ze śniegiem i tak drastyczną zmianą pogody, jak ma to miejsce w niektórych krańcach Polski. Niestety, ale niż Marielou, jak też napływ zimnego powietrza wprost z lodowatej Skandynawii zaskoczy polskich kierowców.

Prognoza pogody zaskoczy polskich kierowców

O swoje zdrowie i bezpieczeństwo będą musieli obawiać się przede wszystkim kierowcy z południa Polski. Specjalne ostrzeżenie dla województw podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Rządowa agencja przestrzega przed wzmożonymi opadami śniegu, które mają wystąpić na terenie tych obszarów z nocy z 11 na 12 grudnia. Synoptycy przewidują, że istnieje możliwość spadnięcia nawet do 20 centymetrów śnieżnego puchu.

– Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.- czytamy na stronie rządowej agencji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTY POD GALERIĄ

"Czterej pancerni i pies": Fani w szoku! Ujawniono zaskakujące kulisy serialu

Jak będzie wyglądać reszta grudnia?

Synoptycy, jak tez stacje meteorologiczne nie są pewne co do pogody w ciągu następnych tygodni. Niektórzy naukowcy są zdania, że czekają nas bezśnieżne i ciepłe święta Bożego Narodzenia, a ewentualne mrozy dotkną Polskę dopiero na początku stycznia i utrzymają się aż do kalendarzowej wiosny.

Według najbardziej prawdopodobnych przewidywań naukowców śnieg może wystąpić szczególnie na południu Polski. W obszarach górskich istnieje on już od dłuższego czasu, chociaż w o wiele mniejszej ilości niż przed laty. Z kolei na Podlasiu, czyli regionie, który notorycznie utożsamiany jest jako ten najzimniejszy w całym kraju, tegoroczna zima ma być wyjątkowo łagodna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na co choruje Katarzyna Dowbor? Były podejrzenia guza mózgu
  2. Ten film zatrzęsie polskim Kościołem. Afera większa niż wszystkie inne
  3. Dom Michała Szpaka: Jak mieszka Michał Szpak? Nie uwierzycie!
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
  5. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku

12 znanych Polek, które zrobiły karierę Hollywood [ZDJĘCIA]