IMGW wydało pilny alarm. Jest już pierwsza ofiara śmiertelna i ranni, niż Mortimer szaleje nad Polską

IMGW wydało pilny alarm. Jest już pierwsza ofiara śmiertelna i ranni, niż Mortimer szaleje nad Polską Źródło: pikio.pl

Pilny alarm IMGW, niż Mortimer powoduje ogromne zniszczenia w Polsce. Prognoza pogody na najbliższe dni zapowiada, że to nie koniec trudnych warunków pogodowych.

Strażacy mają ręce pełne roboty. W wyniku jesiennych zmian pogodowych przez całą Polskę przetaczają się wichury, ulewne deszcze oraz burze. Jak informuje nas prognoza pogody, w najbliższych dniach nie należy oczekiwać poprawy. To może być dopiero początek walki z żywiołem. Ostrzeżenia wydało IMGW.

Fatalne skutki ekstremalnej pogody. Jedna osoba nie żyje, są też ranni

Niż Mortimer wpłynął na sytuację pogodową w Polsce od zachodu, aż po wschód kraju. Prędkość wiatru sięga nawet 100 i 150 km/h. Strażacy mają ręce pełne roboty. Tylko do godziny 17:00 otrzymali aż 4 tysiące zgłoszeń związanych z niszczycielskim żywiołem. Jak podaje komenda główna Państwowej Straży Pożarnej, w samej Wielkopolsce było 770 interwencji służb.

Są pierwsze ofiary tragicznych warunków pogodowych. W województwie podkarpackim drzewo przewróciło się na samochód - jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne. Ponadto na trasie S3 bus uderzył w przyczepę ciężarówki, która została zmieciona przez wiatr. Dwie osoby zostały ranne. Kolejne dwie ofiary doznały obrażeń w wyniku przewrócenia się drzew na dwa samochody. Straż pożarna otrzymuje również wezwania do zerwanych dachów i drzew na torach kolejowych. Bez prądu zostało 295 tysięcy osób.

Prognoza pogody od IGMW. Prawie cały kraj objęty zagrożeniem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prognoza pogody IGMW ujawniła, ile czasu będziemy jeszcze czekać na poprawę warunków. Niestety silne wichury mogą utrzymywać się aż do wtorku, co nie jest dobrą wiadomością ani dla strażaków, ani dla Polaków. Ponadto wydano ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia w niemal wszystkich województwach. Alertem nieobjęte jest jedynie województwo lubuskie.

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Już od jutra wzrosną emerytury. Wiadomo, kto i ile na tym zyska, niektórzy będą wściekli

Z alertów IMGW wynika, że prognoza pogody w poszczególnych województwach jest wyjątkowo pesymistyczna. Zagrożeniami drugiego stopnia, objęte są województwa: wielkopolskie, łódzkie, świętokrzyskie, śląskie, małopolskie oraz podkarpackie. Ponadto drugi stopień alarmowy ogłoszono również w poszczególnych powiatach województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego (na północy), w południowo-zachodniej części Mazowsza, w centrum i południu Lubelszczyzny, a także na znacznie większej (głównie południowej) części województwa kujawsko-pomorskiego. Reszta kraju (poza Ziemią Lubuską) objęta jest zagrożeniem pierwszego stopnia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Już 9,5 tys. Polaków musi zapłacić MILIONY!
  2. Zdradzał swoją żonę od lat. Gdy dostał list od byłej kochanki, zemdlał
  3. Rówieśnicy zobaczyli, jak wygląda jego mama i zgotowali mu piekło. Weszła do jego pokoju i dokonała odkrycia, przez które już zawsze będzie cierpieć
  4. Fryzjer mył mu włosy szamponem, a potem klientowi zrobiło się ciemno przed oczami. 3 dni walczył o życie
  5. Zdjęcia z wesela, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Żenująca kompromitacja

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł