Służby wydały specjalny alarm! Zachowajcie szczególną ostrożność, jest bardzo źle

Służby wydały specjalny alarm! Zachowajcie szczególną ostrożność, jest bardzo źle Źródło: fot, youtube.com/Machony

Mamy się czego obawiać! Służby, zajmujące się bezpieczeństwem ostrzegają, że przed mieszkańcami Polski naprawdę ciężki czas. Okazuje się, że początek tego tygodnia może być wyjątkowo trudny dla mieszkańców południa kraju. Wszystkiemu winna prognoza pogody, która sparaliżuje drogi w wielu województwach.

Prognoza pogody w listopadzie może zaskakiwać. Nagłe zmiany temperatur, zmasowane opady deszczu, mgły, a także chłód, który zaczyna coraz bardziej dotykać Polaków, zwiastują naprawdę ciężkie chwile. Państwowe służby w tym miesiącu wydały ostrzeżenie dla kolejnych województw.

Prognoza pogody nie jest łaskawa

Najbardziej w związku ze zmasowanymi zmianami pogody mają uważać mieszkańcy południa kraju. Śnieg w rejonach górskich będzie jednak najmniejszym problemem, z którym będą się musieli zmierzyć mieszkańcy. Wielu meteorologów wskazuje, że z nocy na noc będą występować coraz to większe przymrozki. Zjawisko to spowoduje, że drogi mogą być o wiele mniej bezpieczne, niż są na co dzień. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, czyli rządowa agencja, która zajmuje się przestrzeganiem przed nagłymi zmianami pogody, wydała dla województwa śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego ostrzeżenie drugiego stopnia. - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - czytamy na stronie agencji rządowej w treści ostrzeżenia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy pogoda się poprawi?

Niektórzy meteorolodzy mają nadzieje, że bieżące anomalie pogodowe i zmiany temperatur nie oznaczają jeszcze, że cały miesiąc będzie obfitował w niebezpieczne wahania pogody. Dużo ekspertów i naukowców wskazuje jednak, że możliwe jest wystąpienie coraz to większego śniegu, który przykryć ma nasz kraj od grudnia aż do lutego. Podobnego zdania jest wróżbita Krzysztof Jackowski, który niedawno podzielił się swoimi przewidywaniami. Mężczyzna zaznaczał, że okres świąteczny będzie wyjątkowo śnieżny, a styczeń i luty 2019 roku będą miesiącami ciężkimi dla mieszkańców całej Polski.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Znaki zodiaku, które są największymi leniuchami. Kochają spać
  2. Gwiazda TVN opublikowała bardzo intymne zdjęcie. Burza w sieci
  3. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w szoku
  4. Skandal na planie Rodzinka.pl! Największa gwiazda brutalnie poniżona
  5. Kochana i niesamowicie popularna gwiazda TVN w szpitalu! Wielkie nieszczęście
Następny artykuł