Przygotujcie się. W świąteczny poniedziałek nagle zmieni się pogoda

Przygotujcie się. W świąteczny poniedziałek nagle zmieni się pogoda Źródło: Fot. Twitter/Ventuskycom

Prognoza pogody znowu zaskakuje Polaków. Wszyscy rozkoszują się ciepłymi promieniami słońca, lecz niestety musimy przygotować się na zmiany. Już w wielkanocny poniedziałek czeka nas coś, czego z pewnością wszyscy woleliby uniknąć.

Prognoza pogody w tym roku jest wyjątkowo nieprzewidywalna i doprowadza wielu Polaków do białej gorączki. Po stosunkowo łagodnej zimie wszyscy mieli nadzieję, że szybko przyjdzie czas na ciepłą i słoneczną wiosnę, tej niestety jednak się nie śpieszy. Pogodne dni przeplatają się z gwałtownymi opadami oraz pojawiającymi się znienacka przymrozkami, które nie napawają optymizmem. 

Światełkiem w tunelu były Święta Wielkanocne, dla których prognoza pogody była wyjątkowo łaskawa. Powszechnie mówiono, że Wielkanoc będzie ciepła i przyjemna, a ostatnie dwa dni zdawały się to potwierdzać. Niestety już w poniedziałek wszystko ma się zmienić, czeka nas bowiem gwałtowna zmiana, na którą trzeba się odpowiednio przygotować. Z pewnością każdy wolałby tego uniknąć. 

Prognoza pogody na poniedziałek rozczarowuje. Czeka nas gwałtowna zmiana

Wielu z nas pamięta z pewnością jeszcze czasy, gdy na Wielkanoc ulice miast pokryte były białym puchem. W tym roku jednak nic takiego z pewnością nie będzie mieć miejsca, zwłaszcza że temperatury sięgać będą w szczytowych momentach nawet 22 stopni Celsjusza. 

Wszystko niestety jednak zmieni się w poniedziałek, gdy wysokie temperatury przestaną mieć aż takie znaczenie przez porywisty wiatr. Jak mówi prognoza pogody, porywy sięgać będą nawet 50 km/h i znacząco obniżą temperaturę odczuwalną, trzeba więc mieć się na baczności, zwłaszcza wychodząc z bliskimi na spacer. W centrum kraju miejscami występować mogą nawet niestety przelotne opady deszczu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wtorek przyniesie smutne informacje dla całego kraju

Niestety po słonecznej niedzieli i wietrznym poniedziałku będziemy musieli pożegnać się również z wysokimi temperaturami. We wtorek temperatury miejscami spadną nawet do 12 stopni Celsjusza i nieść ze sobą będą obfite opady deszczu, które swoim zasięgiem obejmą całe południe oraz wschód Polski. 

Jakby tego było mało, samopoczucie zburzy nam również wiatr, który wzmagał się będzie z każdą godziną. Wieczorem może on osiągnąć prędkości nawet do 70 km/h, co w połączeniu z wyżej opisanymi opadami tworzyć będzie drastycznie nieprzyjemne warunki atmosferyczne. Zgodnie z opiniami ekspertów, spaść z nieba może od 5, nawet do 10 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni, wszyscy więc muszą bardzo uważać. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Dramat Bogumiły Wander! Najważniejszy mężczyzna w życiu gwiazdy TVP cierpi na nieuleczalną chorobę. Nie można mu już pomóc
  2. Maciek z "Klanu" ma siostrę bliźniaczkę. To PIĘKNA dziewczyna! Nie uwierzycie, czym się zajmuje na co dzień
  3. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Gdzie mieszka Halinka z "Kiepskich"? Mieszkańcy nie dają spokoju aktorce

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News