Bez nazwy-1
Fot. Facebook/Meteoprog.pl prognoza pogody
Patryk Korzec - 26 Grudnia 2018

Niespodzianka na koniec świąt. Pogoda zmieni się nie do poznania

Prognoza pogody po raz kolejny zaskakuje. Po długim i upalnym lecie i łagodnej jesieni wszyscy spodziewali się, że trwające od kilku dni mrozy z każdym dniem będą coraz bardzie dotkliwe, a reszta zimy będzie wyjątkowo surowa i nieprzyjazna. Teraz okazuje się, że czeka nas gwałtowna zmiana pogody i wielka niespodzianka. 

Prognoza pogody w tym roku jest wyjątkowo nieprzewidywalna i bezustannie zaskakuje zarówno Polaków, jak i specjalistów usiłujących przewidzieć jej kolejne ruchy. Po upalnym lecie i pięknej, złotej jesieni wszyscy spodziewali się, że zima będzie wyjątkowo mroźna, szara i nieprzyjemna, choć do ostatnich chwil nie było wiadomo, czy święta Bożego Narodzenia odbędą się w krajobrazie białego puchu. Teraz okazuje się, że prawdziwe niespodzianki dopiero przed nami - koniec świąt zaskoczy absolutnie wszystkich, a pogoda zmieni się wręcz nie do poznania. To wspaniała niespodzianka, którą prognoza pogody przygotowała dla Polaków jako prezent pod choinkę.

Prognoza pogody na końcówkę świąt

Okazuje się, że białe święta, jakimi może cieszyć się obecnie większość mieszkańców naszego kraju, już wkrótce dobiegną końca. Prognoza pogody na najbliższe godziny jest wyjątkowo optymistyczna i wskazuje, że już od jutra z północnego zachodu napłyną nad Polskę ciepłe masy powietrza, które zepchnąć mają chłodne powietrze ze wschodniej Polski. Co prawda nie nastąpią znaczące przejaśnienia i upalne słońce, ale zdecydowanie poszybują w górę słupki w naszych termometrach - rano w całej Polsce dominować będą dodatnie temperatury sięgające nawet 3 stopni Celsjusza, które w ciągu dnia wzrosnąć mogą do 4-6 stopni. Dokuczać może jedynie porywisty, przeszywający wiatr, którego prędkość wynieść może nawet 55 km/h.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Perth_hail_size_compared_to_handNie dowiesz się tego z prognozy pogody! Wstrząsające zimowe rekordyCzytaj dalej

Jaka pogoda będzie po świętach Bożego Narodzenia?

Okazuje się, że tuż po świętach prognoza pogody wciąż będzie łaskawa, a temperatura po raz kolejny poszybuje do góry. Słupki w termometrach osiągnąć mogą na wschodnich terenach 6-7 stopni, a w rekordowych momentach nawet 10 stopni Celsjusza. Słońca nie ma co się spodziewać, jednak trzeba się przygotować na towarzyszące wysokim temperaturą deszcze oraz mżawki. Podobnie sytuacja będzie się rozwijać w ostatnich dniach 2018 roku - pogoda się utrzyma, ciepła niespodzianka może przekroczyć nawet 10 stopni Celsjusza, jednak wciąż nie można oczekiwać przejaśnień - chmury zalegać będą nad całym krajem. Wystąpić mogą jeszcze niewielkie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, jednak zapomnieć możemy już o białym puchu w tym roku.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wzruszające zdjęcie Lewandowskich na śniegu! Internauci nie mogli powstrzymać złośliwości
  2. Kim jest mąż Uli Chincz? Tajemnica gwiazdy TVN wyszła na jaw
  3. Dorota Szelągowska: Wzrost gwiazdy był nieznany. Ujawniamy
  4. Beata Tyszkiewicz: Ile ma lat? Wiek gwiazdy robi wrażenie
  5. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
Anna LewandowskaAnna Lewandowska pokazała choinkę. "Jejku, jaka piękna!"Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News