Kolejne pilne ostrzeżenie pogodowe. Nad Polskę nadciąga potężna wichura

Kolejne pilne ostrzeżenie pogodowe. Nad Polskę nadciąga potężna wichura Źródło: Pexels.com

Prognoza pogody w ostatnim czasie ucieszyła Polaków. Zapowiedziano wysoki wzrost temperatury już w najbliższą niedzielę, który prawdopodobnie utrzyma się przez cały kolejny tydzień. Teraz jednak do sieci trafiła informacja o groźnej zmianie pogody, która będzie miała miejsce już w piątek wieczorem.

Prognoza pogody na piątkowy wieczór nie wygląda zbyt dobrze. Cyklon Bennet, który niedawno odwiedził nasz kraj, wyrządził dramatyczne skutki. Wiatr wiał wtedy do 110 km/h, wiele drzew zostało powalonych, zerwało również dachy. Przerażający scenariusz, w wyniku którego majątek straciło kilka osób, może się powtórzyć.

Prognoza pogody na weekend nie wygląda obiecująco

Polscy Łowcy Burz ostrzegli Polaków za pomocą swoich mediów społecznościowych. Większość z nas cieszy się na zbliżające ciepłe dni, jednak jeszcze dziś wieczorem powinniśmy uważać. Silne porywy wiatru znów mogą nam zagrozić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

 - W przypadku utrzymania się obecnie wyliczanej głębokości i trajektorii aktywnego układu niżowego, szczególnie duże zagrożenie bardzo silnymi porywami wiatru pojawi się w województwach północno – zachodnich i częściowo północnych, gdzie ich prędkość maksymalna może wynieść nawet około 90-110 km/h (górna granica przedziału dotyczy gmin nadmorskich województwa zachodniopomorskiego). Silny, miejscami bardzo silny wiatr z porywami o prędkości do 65-90 km/h odczuwalny będzie również w zachodniej, środkowej, wschodniej, częściowo północno – wschodniej i cz. południowej Polsce - napisali w swoim wpisie na Facebooku Polscy Łowcy Burz.

Podczas ostatnich bardzo silnych wiatrów, polski rząd wydał specjalne ostrzeżenia. Tym razem jednak nie ma żadnych wiadomości alarmowych. Być może zbliżający się układ niżowy nie jest aż tak groźny, jak ostatnio cyklon Bennet. Warto jednak posłuchać głosu specjalistów i zachować szczególną ostrożność w nocy z piątku na sobotę.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Bogumiła Wander ZMIAŻDŻYŁA Agnieszkę Woźniak-Starak. Dosłownie zrównała ją z ziemią
  2. Legendarna polska piosenkarka miała tragiczny wypadek. Całą noc leżała w rowie. Nikt jej nie znalazł
  3. Gigantyczna wpadka w "M jak miłość"! Przejdzie do historii jak śmierć w kartonach
  4. Setki tysięcy Polaków nie dostaną 13 emerytury. Jest już projekt ustawy o tym, komu się NIE NALEŻY
  5. Nie żyje gwiazda seriali Polsatu. Przed śmiercią nagle zmieniła testament, wielkie poruszenie!

Źródło: Popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News