Prognoza pogody oszalała. Nie mamy dobrych informacji

Prognoza pogody oszalała. Nie mamy dobrych informacji Źródło: pxhere/mohamed hassan

Prognoza pogody oszalała! Będzie zdecydowanie cieplej, ale możemy spodziewać się obfitych opadów deszczu i burz. Grzmieć będzie w prawie całej Polsce. W naszym kraju przez jakiś czas będzie iście brytyjska pogoda.

Prognoza pogody oszalała

Ostatnia doba pokazała nam, zgodnie z estymacjami bardzo niskie temperatury. O 5 rano w Bondarach zanotowano -3,8 stopni Celsjusza, jedną z niższych było oszałamiające -4,9 stopnia Celsjusza, którą odnotowano w Biebrzy na Podlasiu. Przy ziemi temperatura mogła sięgać nawet -9 stopni.

 - Tak ujemne wartości są spowodowane dwoma czynnikami. Pierwszym z nich jest napływ chłodnej masy powietrza z północy. Drugim powodem jest bezchmurne niebo, które powoduje natychmiastowe wypromieniowanie ciepła w wyższe partie troposfery - wyjaśnił bloger pogodowy Jarosław Turała w rozmowie z WP.

Zapowiedź lata

Niestety musimy się przygotować na opady deszczu i burze. Obecnie Polska znajduje się pod wpływem frontu wysokiego ciśnienia, który jest nad nami. To on powoduje tak liczne rozpogodzenia, jednak na Mazowszu i Kujawach możemy się spotkać z zamgleniami, które powodują ograniczenie widoczności. 

Na zachód od Europy możemy zaobserwować ośrodek niskiego ciśnienia, który aktualnie jest nad Atlantykiem i powoli kieruje się w stronę Europy środkowej. Jest on niestety blokowany przez wyż, który, jak wcześniej wspomnieliśmy, znajduje się nad Polską. Z racji tego, że płynący do nas front atmosferyczny posiada cechy frontu ciepłego, do kraju wpłynie cieplejsza masa powietrza pochodzenia polarnomorskiego.

Prognoza pogody - lepiej przygotować parasole

W nadciągających dniach możemy przygotować się na dość zmienną pogodę. Słoneczne chwile będą przeplatane opadami deszczu i silnym wiatrem, który może sięgać nawet 55 km/h. Naturalnie więc tak silne prądy będą obniżały odczuwalną temperaturę. W najbliższym czasie temperatura będzie oscylować pomiędzy 12 a 19 stopniami Celsjusza. Niestety najprawdopodobniej kreska na termometrze nie wskoczy powyżej 20. 

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News