Służby ostrzegają! Musicie na siebie uważać

Służby ostrzegają! Musicie na siebie uważać

Prognoza pogody dla południa Polski na nadchodzące dni jest wprost fatalna. IMGW wydało specjalne ostrzeżenie dla osób przebywających teraz w górach. Są w niewiarygodnym niebezpieczeństwie.

Prognoza pogody już od dawna nie była tak tragiczna. Co prawda większość Polaków nie może narzekać na jakąś tragiczną pogodę, ale natarcie zimy jest szczególnie odczuwalne w polskich górach. Od kilku dni panują tam prawdziwie tragiczne warunki wywołane nieoczekiwanymi opadami śniegu. Sprawa jest bardzo poważna, ponieważ osobom wybierającym się w góry grozi prawdziwe niebezpieczeństwo, które może doprowadzić do potwornych tragedii.

Prognoza pogody: ostrzeżenie IMGW

Służby alarmują o niebezpiecznych warunkach panujących aktualnie w polskich górach. Cała sytuacja pogarsza się z każdą godziną, ponieważ pokrywa śnieżna cały czas rośnie, zwiększając niebezpieczeństwo wystąpienia lawiny. Samo IMGW wydało pierwszy stopień zagrożenia dużymi opadami śniegu dla południowej Małopolski, południowych powiatów woj. śląskiego oraz południowej części woj. dolnośląskiego. Temat ten podjął również GOPR oraz TOPR. Służby ostrzegają o lawinach, które mogą się pojawić w każdej chwili. Jest to bardzo niebezpieczne szczególnie dla osób, które zostały zaskoczone tymi warunkami atmosferycznymi na szlaku. Część schronisk zostało zamkniętych, aby nikt nie mógł ich opuścić. Dodatkowo alarmuje się do wszystkich, aby pod żadnym pozorem nie wychodzili dzisiaj w góry. Jest to skrajnie niebezpieczne i lekkomyślne.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Warunki są bardzo trudne, uniemożliwiające poruszanie się po górach. Wyzwolenie lawiny jest prawdopodobne na licznych stromych stokach już przy małym obciążeniu dodatkowym. Możliwe jest samorzutne schodzenie licznych średnich, a często również dużych lawin - pisze w komunikacie lawinowym ratownik TOPR Marcin Witek. Ciężko powiedzieć, jak długo potrwa ten stan rzeczy. Jednak padający śnieg to nie jedyne utrudnienie czyhające na ludzi. Trzeba pamiętać również o silnym wietrze, który sprawia, że widoczność jest praktycznie zerowa. Minusowa temperatura również robi swoje, ponieważ zapobiega nawet najmniejszemu topnieniu śniegu. Miejmy nadzieję, że najbliższe godziny oraz dni upłynął bez tragicznych informacji napływających z południa naszego kraju. Teraz szczególnie trzeba zachować dużą ostrożność.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Przerażająca choroba rozrywa Katarzynę Dowbor. Wstrząsający dramat
  2. Ile zarabia Kinga Rusin? Gwiazda TVN zarabia bajońskie sumy!
  3. UJAWNIAMY SKANDAL! Asystent Andruszkiewicza z Sejmu i człowiek PiS HAJLUJE
  4. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
  5. Kasia Tusk oszukała wszystkich?! Nie wiadomo, jak udało jej się to ukryć
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News