IMGW wydało pilne ostrzeżenia pogodowe na dzisiejszą noc dla całej Polski. Sytuacja nie wygląda dobrze

IMGW wydało pilne ostrzeżenia pogodowe na dzisiejszą noc dla całej Polski. Sytuacja nie wygląda dobrze Źródło: Pixabay/pasja1000

Prognoza pogody na dzisiejszą noc z pewnością nie zachwyci wielu osób. Zbliżający się front atmosferyczny może doprowadzić do tego, że w wielu miejscach będziemy musieli zachować szczególną ostrożność. IMGW wydało ostrzeżenia.

Prognoza pogody coraz częściej wpływa na nastrój i plany Polaków. Majówka zakończyła się dla wielu osób wręcz fatalnie, przez niespodziewane zawirowania pogodowe. Wszyscy z utęsknieniem oczekują na nadejście prawdziwej wiosny. Takiej, jakiej doświadczyliśmy w ostatnich dniach kwietnia. Jednak nim o nadejdzie ochłodzenie, które pojawiło się nad Polską pod koniec długiego weekendu majowego nadal daje nam się we znaki.

Zbliżająca się noc będzie kolejnym echem tego właśnie ochłodzenia. Jednak sytuacja zdaje się robić poważna. Już dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał specjalne oświadczenie, w którym wprowadził żółty alert dla obszaru całego kraju. Oznacza to, że dzisiejszej nocy zaistnieje konieczność zachowania szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas poruszania się na drogach.

Prognoza pogody na dzisiejszą noc. IMGW ostrzega

Dla obszaru całego kraju został wprowadzony żółty alert. Już po zapadnięciu zmroku w niektórych rejonach kraju bardzo drastycznie może spaść temperatura, sięgając w pewnych miejscach nawet -5 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie wydaje przez instytucję dotyczy przede wszystkim przymrozków, a także związanego z nimi ryzyka. Niskie temperatury, spadające poniżej poziomu zera, dotkną praktycznie każde z województw, choć można się spodziewać, iż w temperatura będzie nieco niższa w okolicach Suwałk i Kielc.

Oznacza to, że zagrożone są przede wszystkim uprawy, które pod wpływem działania takiej temperatury, a także przemarzającego gruntu mogą zostać zniszczone. Szczególnie powinni uważać rolnicy, sadownicy i ogrodnicy. Może to także wiązać się z zagrożeniem dla ludzi. Szczególną ostrożność powinni zachować przede wszystkim kierowcy, gdyż ujemne temperatury oznaczają bardzo śliskie drogi, zwłaszcza te o dużo mniejszym natężeniu ruchu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Żółty alert jest alarmem pierwszego stopnia, najniższym z trzystopniowej skali. Oznacza on możliwość wystąpienia niekorzystnych warunków meteorologicznych, których działanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życia ludzi, a także strat materialnych. Przy większych zagrożeniach, w wyniku których ryzyko znacznie się zwiększa służby wydają alert pomaranczony. Z kolei największe zagrożenie, w przypadku którego powinno się w miarę możliwości powstrzymać od wychodzenia z domu jest alert czerwony. Wydaje się go przy bardzo dużym ryzyku utraty życia i nawet w niektórych przypadkach stosuje się ewakuację zagrożonych obszarów.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Półtoraroczny syn gwiazdy „Na Wspólnej” chorował na raka mózgu. Lekarze nie dawali mu szans
  2. Meghan Markle URODZIŁA! Znamy płeć royal baby
  3. Żona Sławomira pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg. Oniemiejecie (FOTO)
  4. Cena luksusowej torebki od Michaela Korsa w Lidlu zwala z nóg. Już za parę dni kobiety będą się o nie walczyć
  5. Z kim obecnie jest Piotr Żyła? Prywatne życie skoczka
  6. Michał Wiśniewski nagrał porażającą piosenkę o rozstaniu z czwartą żoną. Odebrało nam mowę

źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News