Lekarze przerażeni potężnymi wahaniami pogodowymi ostrzegają! Okrutny ból głowy i dygot serca

Lekarze przerażeni potężnymi wahaniami pogodowymi ostrzegają! Okrutny ból głowy i dygot serca

Prognoza pogody na najbliższe dni nie wróży niczego dobrego osobom wrażliwym na zmiany ciśnienia. Nadchodzące znad zachodniej Rosji masy powietrza, przyniosą ze sobą ból głowy i problemy z samopoczuciem. Efekty odczuwalne będą już tej nocy.

Prognoza pogody na najbliższe dni wróży prawdziwą odmianę aury. Po pierwsze oznacza to ogromne wahania ciśnienia atmosferycznego, które niektórym osobom może naprawdę popsuć plany. Wszyscy mocno odczuwający zmiany skoków słupka hektopaskali powinni przygotować się na zakup dodatkowych tabletek przeciwbólowych. Tworzący się nad Moskwą wyż już od początku dzisiejszego dnia przesuwa się na zachód w kierunku naszych wschodnich sąsiadów.

Jeszcze dziś wieczorem masy rosyjskiego powietrza znajdą się w pobliżu Kaliningradu i nad północno-wschodnią i północną Polską. W województwie warmińsko-mazurskim obserwować będziemy najwyższe ciśnienie od początku tego roku.

Prognoza pogody nie wszystkim się spodoba

Dziś i jutro ciśnienie w północnej Polsce skoczy nawet do 1043 hPa, będzie to tegoroczny rekord. Pogoda w tym okresie będzie w większości kraju dobra. Spodziewane są dosyć niskie temperatury, lecz towarzyszyć będą im słońce i niewielkie zachmurzenie. W sobotę i na początku przyszłego tygodnia sytuacja ulegnie diametralnej zmianie. Po wyżu przyjdzie naturalnie niż, a wraz z nim deszcze, wiatry i niższe temperatury.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Zanim się to jednak stanie, wszystkie osoby odczuwające zmiany ciśnienia czeka naprawdę trudna przeprawa. Wysokie ciśnienie spowoduje napływ krwi do serca, bóle głowy, a nawet podniesienia się ryzyka udarów mózgu. Zmiany odczują także astmatycy, którym trudniej będzie po prostu oddychać. Alergicy również muszą przygotować się na ewentualne problemy. Pyły i bród w sytuacji braku wiatry opadnie na ziemię, czyli bliżej ich nosów.

Jaka będzie tegoroczna zima?

Tegoroczna zima nie będzie wyjątkowa pod względem ujemnych temperatur. Opady w styczniu i lutym mają utrzymać się na normalnym poziomie, a temperatura będzie wyższa niż w ostatnich latach. Zaskakująco zimny będzie natomiast poprzedzający je październik. Grudzień może zaskoczyć nas, ale ciepłem. W tym roku nie ma co spodziewać się kolejnej zimy stulecia, a święta najprawdopodobniej nie będą białe. Takiego zdania jest przynajmniej synoptyk Krzysztof Ścibor.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To naprawdę się stało. PiS wprowadza podatek od deszczu
  2. Ta to ma tupet! Doda jednym zdaniem wbiła go w ziemię jak kiepa
  3. Jutro miazga w Lidlu! Tania sobota przed Black Friday to prawdziwa petarda
  4. Znaki zodiaku, które mają nosa do interesów! Wróży się im duże pieniądze
  5. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
źródło: twojapogoda.pl Następny artykuł