Służby meteo wydały niepokojące ostrzeżenia dla kilku województw. W nocy mieszkańcy muszą uważać

Służby meteo wydały niepokojące ostrzeżenia dla kilku województw. W nocy mieszkańcy muszą uważać Źródło: .

Prognoza pogody na najbliższe dni wygląda wyjątkowo niepokojąco. Służby wydały ostrzeżenia dla kilku województw, a w nocy wszyscy musimy szczególnie na siebie uważać.

Prognoza pogody w ostatnich dniach przyzwyczaiła wszystkich do myśli, że zimę mamy już za sobą i czas wyciągnąć z szafy wiosenne ubrania. Ciepłe i słoneczne dni były cudowną zmianą po przeszywającym zimnie, teraz jednak pojawiły się nowe informacje, które z pewnością załamią wielu Polaków. Tak drastycznej zmiany pogody nikt się nie spodziewał.

Już wkrótce czeka nas niezwykle gwałtowna zmiana, której chyba każdy wolałby uniknąć. Prognoza pogody niestety jest nieubłagana i wynika z niej, że zbliża się nagły powrót zimy. Służby wydały alarmujące ostrzeżenia dla kilku województw i wygląda na to, że możemy pożegnać się z wysokimi temperaturami. Szczególnie uważać jednak musimy na siebie już tej nocy. Mieszkańcom nieadekwatnie ubranym do zapowiadanych, bardzo niskich temperatur grozi wychłodzenie organizmu. Wiemy, w których województwach będzie najgorzej.

Służby wydały oficjalne ostrzeżenie. Trzeba uważać

Noc z czwartku na piątek będzie wyjątkowo ciężka i wszyscy musimy na siebie uważać. Temperatury mają spaść nawet do -7 stopni Celsjusza, co może spowodować znaczne problemu w ruchu drogowym przez zalegający na drogach szron. Szczególnie zimno ma być w województwie kujawsko-pomorskim, mazowieckim, zachodnio-pomorskim oraz łódzkim. Zagrożona niskimi temperaturami jest również zachodnio-centralna część województwa warmińsko-mazurskiego. 

Wystosowane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenia pierwszego stopnia mają uwrażliwić obywateli na możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. W skrajnych przypadkach mogą zagrażać one życiu oraz powodować znaczne straty materialne, powinniśmy być więc wyjątkowo czujni i na bieżąco śledzić komunikaty podawane przez uprawnione do tego służby. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prognoza pogody na weekend rozczarowuje

Co prawda w weekend przymrozki nie będą aż tak dotkliwe, jednak nie można spodziewać się zaskakującego ocieplenia i powrotu temperatur sięgających niemalże 20 stopni Celsjusza. Termometry jedynie w pojedynczych miejscach spadną do -3 stopni, nie poszybują jednak także zbyt wysoko, bo najcieplej będzie w sobotę, gdy cieszyć się będziemy mogli jedynie 11 stopniami. 

Niestety sama aura również nie będzie napawała optymizmem, chmury bowiem pokryją niemalże całe niebo. W okolicach Zakopanego będą możliwe nawet opady śniegu, podobnie jak w Olsztynie. Cieszyć się mogą jedynie mieszkańcy terenów nadmorskich, w Gdańsku i okolicach bowiem zza chmur od czasu do czasu wyglądać będzie słońce i nieco ogrzewać zmarzniętą ziemię. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Rosati NIE MA WSTYDU? Zażądała tak wysokich alimentów, że nawet sąd zdębieje! Będzie kąpać się w pieniądzach
  2. Bogumiła Wander ZMIAŻDŻYŁA Kubę Wojewódzkiego i jego show. Legendarna spikerka TVP nie miała dla niego LITOŚCI
  3. Atak w kościele na Woli. Ranny ksiądz, nie żyje jedna osoba
  4. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina
  5. Wiadomość, która zbiła nas z nóg. Krystyna Janda w żałobie, nie żyje osoba, której zawdzięcza wszystko
  6. Mama zasnęła z 8-dniowym synkiem na rękach. Obudził ją przerażający krzyk męża

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News