Służby ostrzegają, życie mieszkańców jest zagrożone. Jutro rano uważajcie

Służby ostrzegają, życie mieszkańców jest zagrożone. Jutro rano uważajcie Źródło: Fot. Wikipedia

Służby znów wydały ostrzeżenia, a życie mieszkańców jest zagrożone. Chociaż prognoza pogody w ostatnim czasie rozpieszczała Polaków, a przez kilka dni mogliśmy rozkoszować się słońcem oraz wyższymi temperaturami, to sytuacja ma się drastycznie zmienić. Szczególnie jutrzejszy poranek może okazać się niebezpieczny, więc rano musimy bardzo uważać. 

Prognoza pogody do tej pory była wyjątkowo przyjazna dla naszego kraju. Choć zima w tym roku nieszczególnie szokuje niskimi temperaturami, ostatnie dni przyniosły wyjątkowo słoneczne i ciepłe dni. Już niemalże zdążyliśmy zapomnieć, że do wiosny jeszcze daleko i jest środek zimy, teraz niestety będziemy musieli gwałtownie sobie o tym przypomnieć. Służby wydały niepokojące ostrzeżenia dla wielu miejsc w naszym kraju, a sprawa jest bardzo poważna. Życie mieszkańców jest zagrożone, a prognoza pogody wygląda szczególnie niepokojąco, zwłaszcza jeśli chodzi o jutrzejszy poranek. Wychodząc z domu, musimy szczególnie na siebie uważać.

IMGW wydało ostrzeżenia 2. stopnia

Choć wysokie temperatury z ostatnich dni z pewnością sprawiły, że wielu z nas już myśli o nadchodzącej wiośnie, niestety IMGW ma dla nas przykre informacje. Służby wydały ostrzeżenia 2. stopnia dotyczące wyjątkowo porywistego wiatru, który miejscami osiągać może nawet 100 km/h. Ostrzeżeniami objęte są województwa: śląskie, dolnośląskie, małopolskie oraz podkarpackie. Jak twierdzą specjaliści, w nocy porywisty wiatr może być szczególnie niebezpieczny, a w krytycznych momentach połamane gałęzie czy porwane w powietrze przedmioty mogą zagrażać życiu obywateli. Ostrzeżenia w województwach śląskim, małopolskim oraz dolnośląskim obowiązywać mają do północy z niedzieli na poniedziałek. Na Podkarpaciu również jutrzejszy poranek może być szczególnie niebezpieczny i trzeba tam wyjątkowo uważać wychodząc z domu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prognoza pogody na kolejny tydzień

Odczuwalny wzrost temperatury w ostatnich dniach niestety już wkrótce stanie się zaledwie przyjemnym wspomnieniem. Prognoza pogody na nadchodzący tydzień nie pozostawia złudzeń - już w poniedziałek zauważymy liczne chmury i przelotne opady deszczu, to jednak dopiero początek. W kolejnych dwóch dniach temperatury znowu spadną nawet do -3 stopni Celsjusza, a w niemalże całym kraju ponownie spadnie śnieg. Wyjątkowo pochmurny czwartek będzie chwilą odpoczynku od opadów śniegu i deszczu, termometry wciąż jednak wskazywać będą od 3 do -2 stopni Celsjusza. Nie ma co także liczyć na przejaśnienia. Kolejny dzień nie dość, że znów będzie pochmurny, zapewni nam jeszcze kolejną porcję śniegu, który szczególnie dotkliwie padać może w województwie podkarpackim, małopolskim, śląskim, dolnośląskim, świętokrzyskim, łódzkim, lubelskim oraz mazowieckim.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Jak schudła Agnieszka Chylińska? Gwiazda zaskoczyła swoim szczerym wyznaniem
  2. Mąż Bogumiły Wander woził ją na spotkania z kochankiem. Poznajcie szczegóły romansu
  3. Jaką emeryturę dostanie Rydzyk? Tego nie spodziewał się absolutnie nikt
  4. Jackowski przepowiedział STRASZNĄ przyszłość Roberta Biedronia. Nie ma żadnych wątpliwości
  5. Syn Zenka Martyniuka chce być jak Marta Kaczyńska?! Ma się zdecydować na OSTATECZNE rozwiązanie
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Wirtualna Polska Następny artykuł