Nadchodzi załamanie pogody! Wydano oficjalne ostrzeżenia

Nadchodzi załamanie pogody! Wydano oficjalne ostrzeżenia Źródło: Fot. Wikipedia

Prognoza pogody na najbliższe godziny i dni jest bardzo zła. Nadchodzi kolejne załamanie warunków atmosferycznych w kraju. Już w wczoraj było ciężko i kierowcy musieli być bardzo ostrożni. Wydano oficjalne ostrzeżenia na nadchodzące godziny.

Prognoza pogody w ostatnich dniach nas nie rozpieszcza. W całym kraju pada śnieg, drogi są oblodzone i temperatura jest minusowa. Służby wciąż przypominają o zachowaniu ostrożności i dbaniu o siebie nawzajem, gdyż chwila nieuwagi wystarczy, aby stało się jakieś nieszczęście. Wydano odpowiednie komunikaty i ostrzeżenia dla całego kraju.

Prognoza pogody dla Polski

Zima uderzyła w Polskę z pełnym impetem. Każdy by chciał, aby taka pogoda była na święta albo ferie zimowe. To idealne warunki do zjeżdżania na nartach czy sankach, ale gorzej, jeżeli codziennie każdy z nas musi dostać się do pracy. Na ulicach zalega mnóstwo śniegu, a służby nie wszędzie są w stanie nadążyć, by zgarnąć cały śnieg, jaki napada. Dużym problemem są również oblodzenia. W wielu częściach kraju szczególnie na południu jest bardzo źle i dochodzi do wielu wypadków z tego tytułu. Mimo załamania pogody, ludzie zapominają, że przy takiej pogodzie nie można szybko jechać i nawet 10 km/h więcej robi różnice. Najczęściej takie osoby nie zdążą wyhamować, gdyż na lodzie czy śniegu ten manewr znacznie się wydłuża.

IMGW oraz RCB wydały komunikaty

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało oficjalne ostrzeżenia o intensywnych opadach śniegu, oblodzeniach i niskich temperaturach. Nad Polską przechodzi silny front atmosferyczny, który niestety szybko nie opuści naszego kraju. Synoptycy zapowiadają, że w nocy może spać od 10 do 15 centymetrów śniegu. Temperatura ma wynieść nawet -5 stopni w centrum kraju, a odczuwalna będzie jeszcze większa.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ W pasie od Pomorza aż do Małopolski będą występowały oblodzenia na wielu drogach. Mają one potrwać aż do godziny 10 następnego dnia. Szczególnie muszą uważać na to kierowcy, gdyż łatwo wtedy o wypadek. Na Dolnym Śląsku wydano ostrzeżenie 2 stopnia. Służby przestrzegają również, aby osoby, które korzystają z piecyków gazowych, pamiętały o drożności wywietrzników. Czad to ogromny problem każdej zimy, z jego powodu ginie wiele osób. Funkcjonariusze Straży Miejskiej upominają mieszkańców, aby zwracali uwagę na bezdomnych, którzy kręcą się po osiedlach mieszkaniowych. Każda zimna noc może okazać się dla nich ostatnią. Służby patrolują swoje okolice i nakłaniają takie osoby, aby spędziły noc w przytułku. Jeżeli ktoś z was wie, gdzie takie osoby mogą przebywać, to warto powiadomić o tym funkcjonariuszy i wspomóc ich ciepłymi rzeczami na zimę.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wynagrodzenia w Biedronce poszły w górę! To dużo czy mało?
  2. Oni naprawdę to puścili na wizji! Fatalna wpadka w Na Wspólnej
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Ile zarabia Katarzyna Figura? Zarobki gwiazdy wprawiają w osłupienie
  5. Katarzyna Warnke: wiek gwiazdy zaskakuje. Jej mąż jest dużo młodszy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News